Мајка од САД организирала оргии за тинејџери и ги гледала

Мајка од Калифорнија организирала тајни оргии во кои им делела пијалоци и кондоми на тинејџерите, па дури и ги гледала како имаат секс, тврдат обвинителите, пишува New York Post.

Уапсената е Шенон О'Конор, која е обвинета дека гледала и се смеела во спалната соба додека пијан тинејџер допирал девојче, пријателка на нејзиниот тогаш 15-годишен син.

47-годишната мајка ги криела забавите од другите родители и нејзиниот сопруг, додека децата на возраст од 14 и 15 години толку се опијанувале што повраќале, не можеле да издржат и се онесвестувале, велат обвинителите.

"Беа потребни многу храбри деца да излезат и да го разоткријат овој длабоко вознемирувачки случај. Како родител, јас сум шокиран. Како обвинител, одлучен сум да ги изведам пред лицето на правдата оние што ја загрозуваат безбедноста на децата", рече обвинителот Џеф Розен.

О’Конор, која го користела и името Шенон Бруга, била уапсена во Ајдахо, каде што сега живее. Обвинителите планираат да ја екстрадираат во Голден Стејт за да се соочи со листа од 39 кривични дела.

Во текот на осуммесечниот период од 2020 година до почетокот на оваа година, О’Конор, наводно, организирала неколку забави за нејзиниот син и пријателите и извршила притисок врз присутните да го држат развратот во тајност.

„Таа рече дека ако кажеме некому, може да одиме во затвор“, се наведува во едно од сведочењата. Според обвиненијата, на едно 14-годишно девојче кое зборувало за забавите, и се заканувала со одмазда што би вклучувало луѓе што ќе шират гласини за неа.

Шенон О’Конор не е обвинета само за организирање диви забави, туку и за помагање на пијани момчиња во сексуален напад врз девојчиња во Калифорнија.

На една забава, според обвинението, таа му дала на момчето кондом и го турнала во соба каде што пијано 14-годишно девојче лежело на креветот.

„Девојчето се исплаши, истрча и се затвори во бањата“, се вели во соопштението.

На друга забава, О'Конор го придружувала момчето до собата со пијано девојче и заминала. Девојчето подоцна било сексуално нападнато.

Во октомври 2020 година, О’Конор, наводно, изнајмила куќа во Санта Клара за тинејџерска секс забава и сето тоа завршило со штета од 9.000 американски долари и снимки од надзорот на кои се гледа како децата повраќаат и се тетерават.

Имало повеќе повредени, а тинејџерите возеле автомобили без возачка дозвола и еднаш предизвикале сообраќајна несреќа во која бил повреден еден тинејџер.

Жената е обвинета за сериозни кривични дела, вклучувајќи злоупотреба на деца и сексуална злоупотреба, пишува New York Post.

Руски боксер со голи раце убил мечка, која смртно го повредила неговиот пријател

Од Русија доаѓаат вести кои делуваат како приказна од хорор филмови.

Илја Медведев, 23-годишен руски боксер, со пријателот ловел риба во Сибир кога ги нападнала мечка. Пријателот Вјечеслав Дудник бил нападнат и убиен од мечката, а потоа се свртела кон Медведев. Боксерот извадил пиштол и пукал, но мечката му го исфрлила од рака. Сепак, Медведев успеал да извади нож и да го избоде животното.

„Имаше крици, а потоа и пукотници. Кога пристигнав, видов дека Вјачеслав е мртов“, рекол рибар кој бил во близина и кој го префрлил Медведев во болница.

Според Дејли Мејл, тој има сериозни повреди и е во критична состојба.

Полициско куче изгризало навивач во Холандија, неговите колеги го нападнаа полицискиот коњ

На синоќешниот натпревар во Лигата одигран во Ротердам помеѓу Феенорд и Унион Берлин, имало жесток судир помеѓу германските навивачи и холандската полиција.

Според германски Билд, претставниците на навивачите тврдат дека конфликтот настанал поради лошата организација. Наводно, имало премал број вработени кои ги прегледувале ковид-потврдитее, а некои скенери биле неисправни.

Потврдите за Ковид се разгледувале многу бавно, што резултирало со голема гужва пред влезот и нервоза кај околу 2400 фанови.

Полицијата во Ротердам известува за настаните сосема поинаку. Велат дека биле цел на група хулигани и се судриле со полицијата. При жестоката тепачка имало повеќе повреди. Еден навивач бил каснат од полициско куче, а хулиганите повредиле полициски коњ. Имено, фрлањето пиротехнички средства го исплашило, па паднал со полицаецот кој го јавал.

Портпаролот на Унион ги поддржал навивачите и тврди дека организацијата била навистина лоша и дека повеќето навивачи целото прво полувреме го поминале во ред пред стадионот. Снимките и сликите, вели, ја потврдуваат крајната бруталност на домашната полиција во пресметката со навивачите.

Позната холивудска актерка е уапсена за време на протестите пред Белата куќа (ВИДЕО)

Полицијата во Вашингтон ја уапси актерката Алиса Милано додека протестирала со група истомисленици пред Белата куќа, барајќи промени на правото на глас.

„Само што бев уапсена додека протестирав и барав од администрацијата на Бајден и Сенатот да го искористат своето право и да го заштитат правото на глас. Застанете со мене и кажете им гласно на Сенатот и Белата куќа дека секој мора да ги има тие права, без разлика каде живеат ", напишала актерката на нејзиниот профил на Инстаграм.

Полицијата прво ја предупредила актерката дека заедно со членовите на здружението People for the American Way мора да се тргне од областа, во спротивно ќе мора да ги уапсат според законот кој забранува собирање толпи и окупирање на улици и тротоари.

Патем, актерката пред протестот објавила дека може да биде уапсена. „Денес ќе ризикувам апсење бидејќи минатата година беа воведени 425 закони кои го ограничуваат правото на глас“, рече Милано во видеото објавено на Твитер. „Затоа ќе барам нашиот претседател да направи се` што е во негова моќ за да ги усвои Законот за слобода на гласот, Законот за правата на глас на Џон Луис и Законот за државност на ДЦ“.

Актерката од порано е позната по својот политички активизам, а во 2019 година зборуваше за своето лично искуство со абортусот во знак на протест против рестриктивните закони, кои ги нарече „напад врз женските тела“.

притисни ентер