Левандовски е на чекор до историски рекорд

Неверојатниот Роберт Левандовски е на чекор до рушење на рекордот на легендарниот Герд Милер во 1972 година по бројот на постигнати голови во една сезона во Бундеслигата.

Полјакот е на бројка од 39 гола на две кола пред крајот на Бундеслигата, додека Милер постигнал 40 гола пред скоро 50 години. Така, Лева има само два гола пред постигнување на новиот рекорд.

Баерн викендов ја победи Борусија Моенхенгладбах со 6-0, а Лева постигна три гола. Директорот на Баерн, славниот Оливер Кан, верува дека Полјакот ќе го сруши Милер, но го предупредува Левандовски да не си прави премногу притисок.

"Колку што знам, јасно ми е дека тој ќе стори сé за да го собори тој рекорд, но, Роберт, сега не можеш да поднесеш толкав притисок врз грбот. Немој да си го правиш тоа", рече Кан во интервју за sport1.de.

Славниот голман на Баерн ја спомена и важноста на постигнувањето на Милер во историјата на германскиот фудбал.

"Се сеќавам дека, кога бев момче, тој одличен рекорд на Герд Милер им беше постојан проблем на голгетерите. 40 гола во една сезона? Никој не помислуваше дека тој рекорд некогаш може да биде соборен. Ако Роберт го стори тоа, ќе биде неверојатно достигнување. “, истакнал Кан.

Во преостанатите две кола Баерн игра против Фрајбург и Аугсбург.

Фото: Нивес повторно провоцира

Хрватската пејачка и манекенка повторно ги остави без здив нејзините фанови.

Таа овој пат е облечена во боите на Хрватска за да им пружи поддршка на фудбалските репрезентативци кои учествуваат во ЕУРО 2020.

- И денес сончање во соодветни бои ... Каде го гледате натпреварот? - напиша Нивес.

„Ма каква Карлеуша, бомба си “, стои во еден од коментарите на фотографијата.

Затворена најголемата онлајн продавница за украдени податоци

„Slilpp“ - најголемата онлајн продавница со украдени податоци, конечно е затворена.

„Slilpp“ постои од 2012 година и се проценува дека сопствениците на оваа страница заработиле милиони долари.

Тие продавале украдени податоци, од обични налози за плаќање преку Интернет до податоци за кредитни картички, тековни сметки во банка и тн.

За девет години се проценува дека е направена штета од 200.000.000 американски долари преку оваа страница.

Продадени се повеќе од 80 милиони податоци за најавување на одреден налог.

Околу 1.500 компании настрадаа од „Slilpp“ .

Интернет експерти предводени од експерти од Соединетите Американски Држави конечно и ставија крај на оваа страница и таа е под контрола на ФБИ.

Фото: Ким Кардашијан има необично Ламборџини

Ким својот автомобил го обложи сто ткаенина која наликува на крзно.

Тешко дека на обожувателите на Ламборџини би им се допаднала оваа идеја, но зад екстравагантниот потег стои добро смислен маркетинг.

Имено, Ким го направи своето Ламборџини Урус во крзно со цел да ја промовира својата продавница „Скимс“.

Ова сигурно не е најчудниот персонализиран автомобил на некои од личностите од светот на шоу-бизнисот што сме го виделе досега, но Ким успеа во тоа што го посакуваше - да го привлече вниманието на обожавателите кон нејзината продавница.

притисни ентер