Лејди Гага потврди дека ќе глуми во новото продолжение на „Џокер“ (ВИДЕО)

Поп ѕвездата и актерка Лејди Гага ја потврди улогата во претстојното продолжение на психолошкиот трилер Џокер со музичка објава на Твитер.

Музичкото видео прикажува силуети кои танцуваат заедно на песната Cheek to Cheek, оригинално напишана од Ирвинг Берлин во 1935 година за филмот Top Hat со Фред Астер и Џинџер Роџерс во главните улоги, со имињата Феникс и Гага низ екранот.

„Хоакин Феникс ќе се врати да го игра насловниот лик, а Joker: Folie a Deux ќе пристигне во кината на 4 октомври 2024 година.

Феникс првпат играше улога во филмот Џокер во 2019 година, за што доби Оскар за најдобар актер, олицетворувајќи го ликот на најголемиот непријател на Бетмен.

Ворнер Брос, сепак, не објави никакви детали за продолжението на Џокер. Но, холивудскиот весник Variety објави дека новата продукција ќе биде мјузикл и дека Лејди Гага се очекува да ја игра улогата на Харли Квин.

Доколку биде потврдено, Лејди Гага ќе биде последната во низата актерки која ќе го игра или ќе му позајми глас на иконскиот лик Харли Квин. Неодамна, Маргот Роби ја играше улогата на криминалната кралица на Готам Сити во филмот Birds of Prey и на познатата Харли Квин во филмот Squad of the Unwritten: New Mission следната година.

Не е јасно дали Роби ќе продолжи како Харли Квин. Сепак, филмовите за Џокер во кои глуми Феникс се во различни филмски галаксии, што би можело да значи дека Роби сепак би можела да ја повтори нејзината улога како иконски негативец во сите идни филмови.

Folie à deux е редок психијатриски синдром познат како заедничка психоза, можеби алузија на традиционалната козависна врска помеѓу Џокер и Харли Квин.

Сем Асгари ја брани Бритни по изјавата на поранешниот дека нејзините деца не сакаат да ја видат

Сем Асгари, сопругот на Бритни Спирс, се огласи по изјавите на поранешниот сопруг на пејачката, Кевин Федерлајн.

Имено, Федерлајн изјавил дека децата „не сакале да ја видат Бритни и не сакале да одат на нејзината свадба“. Спомна и како се чувствуваат непријатно бидејќи Бритни објавува разголени фотографии на Инстаграм.

„Му посакувам сѐ најдобро и се надевам дека ќе гледа попозитивно во иднината за доброто на сите вклучени. Но засега чувајте го името на мојата сопруга надвор од јавноста“, напиша Асгари на Инстаграм.

„Неодговорно е да се даваат такви изјави. Момчињата се многу паметни. Наскоро ќе наполнат 18 години и ќе можат сами да носат одлуки. Ќе сфатат дека е тешко да се има татко кој не направил многу да биде пример за нив. Ова наскоро ќе заврши. Не го познавам лично Кевин и немам ништо против него, освен што ја клеветеше мојата сопруга“, додал Сем, пренесува Page Six.

Потсетуваме, по изјавата на Кевин се огласи и Бритни.

"Тажно е да се слуша мојот поранешен сопруг како зборува за односот помеѓу мене и моите деца. Како што сите знаеме, никому не му е лесно да се одгледуваат тинејџери. Ме загрижува фактот што причината се базира на мојот профил на Инстаграм. Беше многу пред Инстаграм.Им дадов сѐ...Само, мама ми рече дека треба да им ги дадам на нивниот татко...“, напиша пејачката на Инстаграм.

Инаку, Кевин Федерлајн и Бритни Спирс беа во брак од 2004 до 2007 година.

Трифун Костовски утре во „Жешко политичко лето“

Утре (9.8.2022 година) во „Жешко политичко лето“ ќе гостува бизнисменот Трифун Костовски.

Доколку имате прашања до нашиот гостин испратете ги најдоцна до 12 часот (9.8.2022 година) на електронската пошта: [email protected] Ве молиме доколку сте од политичка партија праќајте од вашите официјални електронски пошти, а доколку сте граѓани, пишувајте ни од вашата електронска пошта, но прикачете и ваша фотографија.

Украинците тврдат: Спречивме руски атентат на нашиот министер за одбрана (ВИДЕО)

Двајца мажи кои работеле за руските разузнавачки агенции се уапсени за планирање на атентат врз украинскиот министер за одбрана и шефот на украинската воена разузнавачка служба.

Ова го соопшти денеска украинската безбедносна служба СБУ, која објави и видео за кое тврди дека го прикажува апсењето на руските атентатори.

СБУ објави дека открила план на руската воена разузнавачка агенција ГРУ, чии саботери планирале да го убијат украинскиот министер за одбрана Олексеј Резников, шефот на украинската воена разузнавачка агенција Кирил Буданов и познат украински активист.

Руските разузнавачи им ветиле на атентаторите од 100 до 150 илјади американски долари за секој од трите атентати, соопшти СБУ.

притисни ентер