Ќерката ѝ го заврте грбот на Анџелина Џоли

Нејзината одлука ја шокирала актерката, а се однесува на нејзиниот татко Бред Пит!

Шајло чека да стане полнолетна во мај, па да го оствари тоа што го наумила.

Шајло Џоли-Пит, најстарата биолошка ќерка на Анџелина Џоли и Бред Пит, донела одлука која воопшто не ѝ се допаднала на нејзината мајка. Како што пишува магазинот „Стар“, Шајло која од самото раѓање е под будното око на јавноста, одлучила да го продолжи животот под покривот на нејзиниот татко Бред Пит.

Таа го обожава својот татко

Шајло, која изгледа како го наследила најдоброто од двајцата родители, наскоро ќе стане полнолетна и ќе може да избира каде и како ќе живее. Таа ќе го прослави полнолетството на 15-ти мај, по што ќе се исели од домот на популарната актерка, која сè уште се суди со поранешниот сопруг околу старателството над децата, како и за дел од заедничкиот имот.

- Шајло не е несреќна кај Анџелина, но сака промена. Таа го обожава Бред и отсекогаш била девојчето на тато, изјавил извор за Стар.

Анџелина, се разбира, не е задоволна од одлуката на нејзината ќерка, но свесна е дека во моментот кога Шајло ќе наполни 18 години, веќе нема да може да влијае на неа и на нејзините одлуки.

Покрај Шајло, парот ги има и биолошките близнаци Вивијан и Нокс, како и посвоените деца Медокс, Пакс и Захра.

Додека растеше, Шајло честопати беше мета на озборувања, особено кога се облекуваше како нејзините постари браќа. Но, во последниве години таа израсна во вистинска убавица која плени со својот изглед каде и да се појави.

За разлика од биолошките наследници, посвоените деца на Бред Пит се во лоши односи со него. Медокс има свој живот, Пакс, наводно, не зборува со својот татко по озлогласната кавга во авионот, додека Захра повеќе не го користи неговото презиме.

Извор: srecna.republika.rs

Снимен е моментот пред трагичната смрт на убавата инфлуенсерка Инеса (Вознемирувачко видео)

Девојка од Русија паднала од карпа и починала додека се обидувала да фотографира маж на платформа со поглед на Црното Море.

Сега се појави вознемирувачко видео од смртта.

Инеса Поленко (39) која работела како козметичарка, паднала од висина од 50 метри на плажата подолу.

Претходно беше објавено дека Инеса починала додека правела селфи. Сепак, на видеото се гледа дека Инеса паднала додека фотографирала човек со спектакуларен морски пејзаж зад себе, пренесува Daily Mail.

На видеото се гледа како таа прави чекор назад и ја губи рамнотежата, поради што паѓа преку работ. Немало ограда за да ја спаси.

Шокираниот маж, кој не е именуван, истрчал кон неа, но веќе било доцна.

Таа била пренесена во болница во Абхазија, каде се случила трагедијата.

Медиумите јавуваат дека лекарите се бореле за нејзиниот живот, но за жал таа починала на одделението за интензивна нега истиот ден.

Била погребана во вторникот.

Поленко имала повеќе од 9.000 следбеници на Инстаграм. Таа често објавувала на социјалните мрежи од нејзините неодамнешни патувања низ светот - од Дубаи, Египет и Крим.

Истрагата за точните околности на смртта на 39-годишната козметичарка, која имала неколку клиенти и во Москва и во руското одморалиште Сочи, каде што живеела, е во тек.

Младоженец направи шокантен потег среде свадба: Невесто, барај документи за развод (ВИДЕО)

На многу свадби, невестата и младоженецот се хранат меѓусебно со свадбена торта, а додека некои тоа го прават на традиционален и пристоен начин, некои овој обичај го претвораат во шега - и претеруваат.

На видеото кое невеста го објави на социјалните мрежи може да се види како таа го мачка со парчиња торта лицето на нејзиниот нов сопруг, а тој по неколку секунди го прави истото – но на многу погруб начин што згрози многумина, објави Мирор.

Тој агресивно зел огромно парче торта и ѝ го фрлил во лицето на невестата.

@kelsboyd3 #cakesmash #nobodygotcake #smash #cakesmashchallenge #hedidntgetany #kingston #tennessee #barnofmaplecreek #johndeeergreen #ohno #rusticwedding ♬ Oh No - Kreepa

Во коментарите повеќето пишувале дека ова е првиот аларм дека во него се крие агресивна личност и дека треба да побара документи за развод.

Меѓутоа, по еден куп вакви коментари и предупредувања, невестата се вратила со образложение дека тоа се едноставно „тие двајца“ и дека тоа е нивна шега. „Извинете, но ова е друг вид на хумор, нашиот вид“, порачала таа.

Артета по шокантниот пораз на Арсенал: Сега е моментот

Каков викенд за Манчестер Сити.

Вчера Граѓаните го декласираа Лутон со 5:1 и, се чинеше, барем привремено го зазедоа првото место во Премиер лигата. Но, денеска се случија две мали чуда. Прво Ливерпул загуби дома од Палас со 1:0, а потоа и Арсенал со 2:0 на домашен терен од Астон Вила. Двата гола во Лондон дојдоа во самата завршница. Бејли прв погоди во 84-та, а Воткинс три минути подоцна.

Уште два пати гостинските играчи ја погодија рамката од противничкиот гол. Во 39. минута Воткинс ја погоди стативата, додека во 62. Јури Тилеманс ја погоди гредата. Голем број на шанси имаа и домашните, но не беа прецизни Каи Хаверц, Габриел Жесус, Леандро Тросард и Букајо Сака.

Сити сега е на врвот со 73 бода, додека Арсенал и Ливерпул имаат два бода помалку. Секоја екипа има шест натпревари до крајот.

„Две сосема различни полувремиња. Прво врвот, едно од најдобрите полувремиња што ги одигравме против врвен тим. Требаше да постигнеме три или четири гола. Можеби повеќе. Не успеавме и тоа се одрази во второто полувреме. Ни недостасуваше моментум, немавме проток како во првите 45 минути, а потоа примивме два наивни гола“, изјави тренерот на Арсенал, Микел Артета по натпреварот, а потоа испрати порака до своите играчи да се вратат во играта за титулата и да ја спасат сезоната.

„Не можеме да контролираме што ќе прави Сити. Она што можеме да го направиме е да победуваме. Продолжете да победувате. Сега е моментот. По овој пораз мораме да реагираме. Првата можност да реагираме веќе во среда против Баерн во Лигата на шампионите. Тимот треба да се покаже таму. Ако сакаме да победиме, мора да ги надминеме овие ситуации.“

притисни ентер