Како момче продавал сладолед на улица, а сега Алварез живее во луксуз (ВИДЕО)

Саул Канело Алварез потпишал договор со ДАЗН вреден 365 милиони долари во октомври 2018 година и оттогаш ужива во сè што може да си дозволи со парите.

Мексиканскиот боксер му дозволи на новинарот Греам Бенсингер да влезе во неговиот имот во Гвадалахара. Тој му го покажа целиот луксуз што го поседува.

"Го купив имотот пред седум години. Сакам ваква куќа. Не го покажувам ова за да се пофалам, туку за да ги мотивирам сите други. Продавав сладолед на улиците и погледнете го ова сега", рече Канело , коментирајќи ги неговите автомобили и додава:

"Никогаш не управувам со Ролс Ројс. Секогаш седам назад и го користам само за специјални прилики".

Феноменалниот боксер имаше титули во четири различни категории (од полутешка до тешка категорија) и неверојатно е што станал професионалец на 15 години.

Во моментов има скор од 55-1-2. Единствениот пораз во кариерата е од Флојд Мејведер со кого влезе во рингот како 23-годишник и Американецот ја извојува победата со мнозинска одлука на судиите.

Фото: Нивес повторно провоцира

Хрватската пејачка и манекенка повторно ги остави без здив нејзините фанови.

Таа овој пат е облечена во боите на Хрватска за да им пружи поддршка на фудбалските репрезентативци кои учествуваат во ЕУРО 2020.

- И денес сончање во соодветни бои ... Каде го гледате натпреварот? - напиша Нивес.

„Ма каква Карлеуша, бомба си “, стои во еден од коментарите на фотографијата.

Затворена најголемата онлајн продавница за украдени податоци

„Slilpp“ - најголемата онлајн продавница со украдени податоци, конечно е затворена.

„Slilpp“ постои од 2012 година и се проценува дека сопствениците на оваа страница заработиле милиони долари.

Тие продавале украдени податоци, од обични налози за плаќање преку Интернет до податоци за кредитни картички, тековни сметки во банка и тн.

За девет години се проценува дека е направена штета од 200.000.000 американски долари преку оваа страница.

Продадени се повеќе од 80 милиони податоци за најавување на одреден налог.

Околу 1.500 компании настрадаа од „Slilpp“ .

Интернет експерти предводени од експерти од Соединетите Американски Држави конечно и ставија крај на оваа страница и таа е под контрола на ФБИ.

Фото: Ким Кардашијан има необично Ламборџини

Ким својот автомобил го обложи сто ткаенина која наликува на крзно.

Тешко дека на обожувателите на Ламборџини би им се допаднала оваа идеја, но зад екстравагантниот потег стои добро смислен маркетинг.

Имено, Ким го направи своето Ламборџини Урус во крзно со цел да ја промовира својата продавница „Скимс“.

Ова сигурно не е најчудниот персонализиран автомобил на некои од личностите од светот на шоу-бизнисот што сме го виделе досега, но Ким успеа во тоа што го посакуваше - да го привлече вниманието на обожавателите кон нејзината продавница.

притисни ентер