Инстаграм сензација : Едногодишен ,,готвач" има над 1,3 милиони следбеници (ВИДЕО)

Инстаграм профилот на едногодишниот „готвач“ што го водат неговите родители, стана апсолутен хит на интернет, а малиот Коби веќе има над 1,3 милиони следбеници.

„Здраво, јас сум готвачот Коби. Многу сакам да викам, јадам и да истражувам во кујната“, се вели во описот на профилот на малото момче чиј што профил експлодира во популарност. На снимката, која редовно има повеќе од милион прегледи, се гледа како Коби помага да подготви разни рецепти.

I LOVE @hormel.pepperoni and i’m so excited to team up with the brand to bring great pizza to all my new friends! Today I am demo'ing a cast iron skillet pizza recipe created special for me! You can find the recipe at @hormel.pepperoni or in my story! ** GIVEAWAY CLOSED** CONGRATS @mat.young1 Not only that, I'll be giving away a Hormel Pepperoni pizza-making kit and a six-month supply of pepperoni to one of you today. No reposting or tagging friends necessary, simply follow the instructions below! - 1. Follow @kobe_yn & @hormel.pepperoni - 2. Comment below with your favorite pizza toppings, starting with #hormelpepperoni of course! - This contest is in no way sponsored by, administered, or associated with Instagram, Inc. By entering, entrants confirm they are 13+ years of age, release Instagram of responsibility, and agree to Instagram's term of use. Entries close 11:59PM Central Time on Wednesday 5/20/2020. Winner will be chosen at random by Pickerist and posted here by EOD Thursday 5/21/2020. #sponsored #ad

A post shared by KOBE EATS (@kobe_yn) on

Неговата мајка Ешли Вијан изјави за Си-Ен-Ен дека започнале да го снимаат Коби за пријателите и семејството поради неговата возбуда во кујната. „Готвењето е само една од многуте практични работи што Коби ги прави дома. Тој многу се забавува со тоа што го прави, па решив да го снимам за да го споделам со пријателите и семејството.“, рече таа.

„Започнавме со неговиот профил Коби Ејтс на крајот на февруари. Тој имаше околу 200 следбеници до 15 април. И тогаш експлодираше! 100 илјади, 200 илјади, 500 илјади ... Дефинитивно не го очекувавме тоа“.

Вијан рече дека таа и таткото на Коби се радуваат што слушнале дека поради нивниот син многу луѓе ширум светот се смеат. „Чувствуваме како да правиме нешто добро како родители затоа што одгледуваме дете кое има способност да направи некого да се насмее. Секогаш добиваме пораки од луѓе што велат колку е заразна неговата личност“, рече таа. „Сакаме тоа да ги охрабри другите родители да ги одведат своите деца во кујната, нешто што е исклучително важно во нашиот дом“.

"Тој истражува нови состојки, чувствува нови текстури, учи практични вештини како истурање и мерење. Затоа започна сето ова, друга практична работа од која може да се научи толку многу. Тој разви толку многу моторни вештини само со тоа што ми помага. Да, сè оди наопаку, но тоа е тоа. Нередот е само хаос! Може да се исчисти! Спомените што ги правиме ќе траат засекогаш “.

Што се однесува до Коби, Вијан вели дека ја обожава камерата и ги тестира состојките. Кои се неговите фаворити? „Сè што е со сирење, најмногу затоа што тој може да го јаде“, заклучува Вијан.

Богојески: Да воведеме казнивост за политичари и функционери

Македонски концепт се залага за законска и обврзана одговорноста за дадените политички ветувања.

За казнивост и понесување казнена одговорност за политичарите и функционерите на власт, изјави Петар Богојески од Македонски концепт.

УХМР: Врнежите нема да предизвикаат излевање на поголемите реки, на удар градските средини

Најавеното нестабилно време со локални поројни врнежи дожд нема да предизвика излевање на поголемите реки во земјата, но можно е слевање вода во градските урбани средини, соопшти УХМР.

Според Управата, при краткотрајни интензивни врнежи можно е локално брзо зголемување на водостојот на помалите реки и суводолиците.

-Во текот на денешниот и утрешниот ден ќе продолжи да преовладува нестабилно време локално со појава на поројни врнежи, грмежи и засилен ветер. Ваквите временски услови нема да претставуваат опасност за излевање на поголемите реки во земјата. Доколку на одредени места врнежите бидат поинтензивни и паднат за кратко време и ако бидат во форма на невреме придружувани со силен ветер (кој се очекува во текот на утрешниот ден) можна е појава на слевање вода во градските урбани средини поради неможноста за нејзино одведување за толку кратко време. Исто така, при краткотрајни интензивни врнежи можно е локално брзо зголемување на водостојот на помалите реки и суводолиците. При такви околности, предупредуваме на внимателно движење покрај помалите реки и суводолиците низ земјава, наведува УХМР.

Арсовски: СДСМ стана мафијашка партија, Република Македонија стана мафијашка држава

СДСМ стана мафијашка партија, Република Македонија стана мафијашка држава, а кланот Заеви изминативе три години се на врвот на мафијата во државата.

Тоа сите го знаат, го слушаат, го гледаат. И она што е најважно на сето тоа мора да се стави крај.

Од снимката која излезе низ медиумите, гледаме дека Вице Заев директно нарачувал палење на автомобили преку нивни член на подземјето од Битола, Горан Димовски, Тушникот.

Не ни очекуваме дека Вице Заев и Зоран Заев да се дружат со професори и академци, но затоа си имаат работа и се дружат со луѓе кои имаат досиеја, дебели досиеја во полициските документации.

Секој се дружи со своите, во овој случај, криминалците се дружат со криминалците.

Горан Димовски Тушникот – првиот човек на Вице Заев, Зоран Заев и Стојан Чифлигароски од СВ Инвест бизнис кој инаку е бизнис партнер на Вице Заев е човек со сомнително портфолио, кој во МВР има досие за неколку сериозни кражби на автомобили и тешки кражби од затворени објекти. Ова е кругот на најблиските луѓе на Зоран и Вице Заеви.

Горан Димовски Тушникот е човекот кој палел, се заканувал и вршел притисоци по нарачка на Вице и Зоран Заеви.

Јасно се гледа односот на Заеви кон државата и граѓаните. Тоа е мафијашко-пазарџиски однос за жал.

Доволно беше. И ова ќе прекине уште веднаш после изборите на 15 јули. Почитувани господа од кланот Заеви, никој повеќе не ви се плаши и ќе одговарате за се што сте направиле изминативе три години.

Граѓаните додека не можат да врзат крај со крај, додека ја опустошивте државата, Вице, Зоран и останатите изрекетираа и украдоа милиони евра од Република Македонија.

Затоа на овие избори Обновата ќе победи, а криминалците како вас ќе одат во затвор по изборите преку транспарентна постапка во судството кое што ќе ги тргнат канџите од кланот Заеви.

На 15-ти јули ставаме крај на мафијата во Република Македонија и СДСМ ќе паѓа од власт. А, ден потоа одговорност за сите криминали на кланот Заеви и оваа влада на СДСМ.

Димче Арсовски – портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

притисни ентер