Харисон Форд со комплименти за Хелен Мирен: Се уште си секси (ВИДЕО)

Харисон Форд неодамна гостуваше во емисијата на Стивен Колбер, каде ја промовираше новата серија 1923, а ја искористи приликата да ѝ даде комплимент на актерката Хелен Мирен.

80-годишниот актер зборуваше за својата три години помлада колешка со која пред 37 години глумеше во филмот „Москито Коуст“. Колбер се интересирал дали Форд мисли дека 77-годишната актерка се уште е жешка, а Форд како топ одговорил: „Се уште е секси“.

Неговиот одговор предизвика аплауз кај публиката, а водителот се обиде да дознае дали има нешто помеѓу Форд и Мирен, но актерот во манир на вистински џентлмен само енигматично се насмевна. Колбер раскажа како актерката го бакнувала во уста кога дошла во неговото шоу, а Форд се насмеал и рекол дека Мирен е талентирана актерка.

"Таа е навистина неверојатна за гледање. Имавме многу физички акции, што таа ги направи многу добро. Таа само скокна и правеше работи што не би замислиле дека ќе ги направи Хелен Мирен", ја пофали Форд за нејзината улога во споменатиот филм.


Мицкоски за кадровските решенија во владата од коалицијата „Твоја Македонија“

Изјава на мандатарот за состав на влада и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за кадровските решенија во новата влада од коалицијата „Твоја Македонија“, што вечерва беа потврдени од Извршниот и Централниот комитет на партијата. 

Гордон Ремзи имал тешка сообраќајна несреќа со велосипед,ги покажа модринките

Светски познатиот готвач Гордон Ремзи објави видео на Инстаграм во кое откри, како што самиот вели, „лоша несреќа“ додека возел велосипед во Конектикат.

Во видеото, Ремзи се „пофали“ со своите модринки добиени во велосипедската несреќа.

„Доаѓа Денот на татковците и имам важна порака за сите татковци... Носете кацига! рече тој, додавајќи дека се чувствува добро и дека не се здобил со сериозни повреди, но дека телото му е покриено со модринки, поради што изгледа „како виолетов компир“. На крајот им се заблагодари на персоналот во болницата каде што престојува, но и рече дека е среќен што носел кацига.

„Да не носев кацига, искрено немаше да бидам овде во моментов“, порача Ремзи.

Мицкоски ги соопшти имињата на министрите на ВМРО-ДПМНЕ во новата влада

ВМРО ДПМНЕ вечерва ги потврди кадровските решенија во идната влада.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на идната влада Христијан Мицкоски вечерва по седниците на Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ги соопшти имињата на министрите во новата влада..

притисни ентер