Фудбалер на ПСЖ ја раскина 10- годишната врска и замина во самоизолација со атрактивна танчерка (ФОТО)

Фудбалерот на ПСЖ, Џулијан Дракслер неодамна ја прекина долгогодишната врска, а неколку месеци подоцна тој веќе има нова девојка со која во моментов е во самоизолација.

Станува збор за танчарката Сетани Таинг која што ја запознал минатата година. Минатиот септември ја објавија својата прва заедничка фотографија, а пред два месеци, тие за прв пат се појавија заедно во јавноста. Убавата Сетани веднаш привлече голем јавен интерес и така веднаш го зголеми интересот за нивниот приватен живот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gala des Tremplins 🙏🏽👼🏿👼🏾👼🏼👼🏻🙏🏽 #redonnerlesourire

A post shared by Sethanie taing 🇫🇷🇰🇭 (@sethanietaing) on

И покрај тоа што тие се само неколку месеци заедно, Дракслер и неговата девојка се заедно 24 часа дневно, а судејќи според фотографиите на Инстаграм, тоа воопшто не им пречи. „Ден 16 со мојата подобра половина“, напиша Сетани заедно со нивното селфи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sethanie taing 🇫🇷🇰🇭 (@sethanietaing) on

Дракслер 10 години беше во врска со неговата пријателка од средно училиште Лена Стифел, која не сакала премногу да биде изложена на јавноста и дури не ги користела социјалните мрежи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sen Sabaï Sabaï

A post shared by Sethanie taing 🇫🇷🇰🇭 (@sethanietaing) on

За разлика од Лена, Сетани е прогласена за најпопуларна  девојка во тимот на ПСЖ. Танчерката на Инстаграм моментално ја следат повеќе од 65.000 луѓе.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Summer vibes only ☀️🍹

A post shared by Sethanie taing 🇫🇷🇰🇭 (@sethanietaing) on

притисни ентер