Фото: Шкода подготвува лимузина на базирана на Фабија

Камуфлираниот автомобил е снимен за време на тестирањето во Чешка.

Шкода подготвува нова лимузина од Б сегментот како замена за Рапид кој се уште се продава на одредени светскипазари.

Автомобилот е поставен на „MQB A0“ механичката платформа, која ја користи и новата Фабија, а се очекува да ја носи ознаката Славија.

Како што пишува „Carscoops“, премиерата би требало да се одржи до крајот на 2021. Покрај наводите дека станува збор за модел за индискиот пазар, Слабија најверојатно ќе се продава и во некои други земји ширум светот.

Новата лимузинаод Б сегментот ќе има малку подолго меѓуосовинско растојание од градскиот хечбег на Шкода и поголем багажник, како моделот Рапид.

Се очекуваат исти мотори како и кај Фабија, вклучувајќи го и 3 цилиндарскиот 1.0 „TSI“ мотор во верзии од 95 и 110 коњски сили.

Во врвот на понудата треба да биде 1.5 литарски турбо-бензин мотор со 150 коњски сили и автоматизиран менувач со двојно квачило.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер