Фото: Поради неа ја прекрши наредбата за карантин!!

Италијанската јавност секојдневно осудува некој од фудбалерите на Јувентус поради нивното непочитување наредбата за задолжителен карантин. 

Сега дојде редот на Даглас Кошта. Бразилецот го напуштил задолжителниот карантин и заминал во татковината.

Кошта отпатувал во родниот Бразил иако целиот тим на Јувентус доби наредба да остане 14 дена во карантин, бидејќи тројца фудбалери на Јуве се заразени со коронавирусот.

Бразилецот и покрај наредбата добил дозвола од клубот да замине дома за да биде со семејството.

Посебно со неговата убава девојка, која стана позната поради нејзините тигрести бикини. Италијанците сега реагираат поради двојните стандарди на раководните луѓе на Јувентус, односно како едни фудбалери не смеат дури смеат да го напуштат 14 дневниот карантин во Торино.  

Јавноста е посебно лута откако ги виде фотографиите на Кошта на социјалните мрежи на кои тој ужива во Бразил во друштво на својата атрактивна девојка Наталија Феликс.

Инаку откако беше откриено дека Ругани, Дибала и Матуиди имаат коронавирус беше наредено сите играчи и вработени во Јувентус да се тестираат, иако тестовите беа негативни беше наредено сите да бидат изолирани 14 дена во домашен карантин.

Сепак, наредбата не важела за сите, Игуани, Кошта, Пјаниќ, Кедира добиле одобрение за напуштање на Торино пред рокот. Кристијано Роналдо пак уште претходно си замина во родната Мадеира.

притисни ентер