Фото: Ѕвездите некогаш и сега!

Дека и најголемите ѕвезди порано или подоцна „паѓаат“ докажуваат фотографиите на eudoras.wordpress.com.

Погледнете ги фотографиите и уверете се дека и животот на славните може да биде тежок и да остави големи траги на нивните лица.

СДСМ: Конечно слушнавме како звучи сечено-лепено

ДПМНЕ во очај: Конечно слушнавме како звучи сечено-лепено, ама заборавиле да го исечат она МАРШ на претседателот Заев

На последниот ден од кампањата за парламентарните избори и официјално зариба машината за лажни вести во белиот дворец.

Конечно цела јавност гледа како звучи сечено-лепено. Во очаен обид да исценира некаков скандал во белиот дворец до толку се занеле во сечењето што на крајот заборавиле да го исечат она Марш од претседателот Заев во разговорот.

Од материјалот јасно се слуша и гледа дека Заев одбива мито, „јас велам МАРШ" и влегува во борба со криминалот и корупцијата. Ова е уште една потврда на заложбите на Зоран Заев за градење силна правна држава и нулта толеранција за корупција.

Тоа ќе се потврди и на 15 јули со нив силен пораз за ВМРО ДПМНЕ и Мицкоски, последните бранители на криминалот и одговорност за секој што го прекршил законот!

--

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев е фатен во криминал, со него Македонија нема иднина

Зоран Заев и СДСМ ги изневерија земјоделците. 

Во 2016-та ги лажеа дека ќе им обезбедат загарантиран откуп, загарантирани пазари и пласман и интервентен фонд кој ќе ги помага земјоделците секогаш кога има некоја природна непогода или нарушување на пазарот. Се што кажаа се излажаа. Затоа народот не им верува во лагите кои сега ги кажуваат.

СДСМ и Заев кога можеа, не направија ништо за граѓаните. Напротив беа посветени на криминалот, корупцијата и рекетот. Народот слушна како се пазарела правдата, како се носени торби со 6 милиони евра кои завршувале кај Зоран Заев. Тој диктирал истражни постапки и кажува кои судски процеси треба да паднат.

Затоа осиромашуваа и земјоделците и работниците, и младите и старите, додека кланот Заеви се богател. Заев е фатен во криминалните шеми, со него Македонија нема иднина.

СДСМ и Зоран Заев покажаа дека можат само повеќе криминал, повеќе рекет, повеќе корупција, повеќе порази и повеќе понижувања! Да ставиме крај на виткањето на кичмата! Исправи се Македонијо, одбери Обнова!

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Четри нови случаи заразени и двајца излекувани од коронавирус во Кичево

Новозаболените се во добра општа здраствена состојба и се лекуваат во домашни услови се разбира во изолација и под контрола на нивните матичните лекари

Во Кичево денес четри нови лица се заразени со коронавирусит Ковид-19 и двајца ја победиле болеста според податоците од Министерството за здраство, со што пак вкупниот број заразени со Ковид-19 во општината се искачи на 72, од кои 61 се активни, 10 се излекувани и едно лице е починато.

-Новозаболените се во добра општа здраствена состојба и се лекуваат во домашни услови се разбира во изолација и под контрола на нивните матичните лекари , за среќа денеска имаме и двајца извлекувани лица во Кичево, рече Д-р Џабир Бајрами , член на Општинскиот Кризен штаб во Кичево ,

Тој апелира до граѓаните да се држат до препораките дадени од надлежните, во затворено задолжително да носат маски и да не се групираат.

притисни ентер