Фото: Бијонсе во провокативно издание ја претстави својата модна колекција

Пејачката често сама ги рекламира производите од својата модна линија.

Пејачката Бијонсе поради своите буни облини добива многу комплименти од своите фанови. Но и самата е свесна за својот изглед па не престанува да ги примамува купувачите на социјалните мрежи како би ја зголемила продажбата од модната колекција „Icy Park“ од својата модна линија „Ivy Park“.

Стегната во латекс од глава до пети, објави фотографии од сите агли на кои се гледаат нејзините буни облини.

Облеката која моментално ја рекламира Бијонсе е наменета за вежбање, но и за прошетка низ град. Од саботата се наоѓа на полиците во продавниците, но и на интернет продажба.

Цената на парчињата облека се движи од 70 до 130 долари, а на интернет одредени комбинации се веќе распродадени.

Доаѓа новиот Peugeot 308, по него пристигнува и караван

Познат е датумот на премиерата на новиот Peugeot 308.

Како што е познато, Peugeot премиерно ќе ја претстави новата генерација на моделот 308 на 18 март. Покрај новото лого, моделот добива и нов израз на дизајнот воведен од моделот 508 и последователно усовршен преку 208, како и кросоверите почнувајќи од 2008.

Рускиот магазин Kolesa.ru сега покажува што точно да очекуваме. Без сомнение, новиот 308 ќе биде забележително попривлечен од неговиот претходник, кој што беше доста конзервативен во напорите да се доближи до премиум сегментот. Русите сега го откриваат и караванот, што, како и 508, за некои ќе биде уште поинтересна опција. Особено на задниот дел каде тенките хоризонтални светла отвораат сосема нов впечаток за автомобилот.

Новиот 308 најверојатно ќе биде поставен на надградената платформа ЕМП2. Тековните информации одат во насока дека сите мотори ќе бидат електрифицирани во одредена доза, а на врвот треба да се најде plug-in хибрид со максимални 225 КС.

Да потсетиме, сè уште е неизвесно дали и караванот ќе биде претставен на 18 март, како и кога ќе биде претставена изведбата на кросовер, според моделот Focus Active на Форд.

Емили Ратајковски се слика сосема гола пред породување (ФОТО)

Манекенката Емили Ратајковски на својот Инстаграм профил објави серија фотографии на кои позира целосно гола гордо покажувајќи го трудничкиот стомак.

29-годишната манекенка позира на кревет и покрај прозорец. Таа исто така објави фотографии на кои носи долна тренерка и машки блејзер.

Ова не е прв пат Емили да позира целосно гола.

Манекенката е во 36-та недела од бременоста, а откри и дека ќе му овозможи на своето бебе само да одлучи за својот пол.

Во Бристол им се суди на лицата , кои фрлија статуа на робовладетел во море

Тројца мажи и една жена пред судот во Бристол се изјасниле за невини за учество во рушењето на статуата на Едвард Колстон, сопственик на робови и трговец со робови од 17 век во Бристол, во југо-западна Англија.

За време на демонстрациите против расизмот на 7 јуни минатата година во Бристол, како дел од глобалниот бран протести наречен „Црните животи се важни“, беше срушена статуата на овој британски сопственик на робови и фрлена во пристаништето во Бристол.

притисни ентер