Фиксните радари се минато, сега „сообраќајците“ демнат од небото (ВИДЕО)

Полициските патроли сакаат да се закотват на крајот од прав дел на патот и со тоа да ги фатат прекршителите преку радарската камера, а сега им доаѓаат засилувања.

Полицијата и сообраќајните престапници играат мачка и глушец уште од почетокот на модерниот свет, и во тој лов, технологијата има се` поголемо влијание. Камерите за брзина станаа клучен фактор за ограничување на брзината, а сега им се придружи и дрон.

Се користи од силите на редот во Полска и многу е ефикасен. По маскираните камери, неозначените пресретнувачи, па дури и хеликоптери, на ред се беспилотните летала. Во овој конкретен случај, дронот се користи за откривање на прекршители кои минуваат преку двојна полна линија. Откако дронот ги фаќа во акција, полициска патрола го запира возилото.

Работните беспилотни летала стануваат се` почести помагачи на различни работни места, од надгледување до учество во инфраструктурни проекти. За жал, за сите престапници, дроновите исто така стануваат се почести и во полициските задачи.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер