Фергусон со танц објави дека излегува од болница (ВИДЕО)

Тони Фергусон вчера беше поразен од Џастин Гаети на УФЦ 249 што се одржа во Џексонвил по интервенцијата на судијата во петтата рунда.

Тоа беше првиот пораз на Фергусон од 2012 година и борбата со Мајкл Јохансон. Фергусон падна во петтата рунда, но до тоа време тој доби бројни удари, од кои сè уште ги чувствува последиците.

По тепачката тој веднаш бил пренесен во болницата, каде според американските медиуми е откриена руптура на неговата орбитална коска. Тоа, и покрај сè, не го уби неговиот дух.

Имено, 36-годишниот Американец треба наскоро да биде пуштен од болницата, а веста ја прослави со танцување во болничката соба.

притисни ентер