Дуа Липа има ново момче, видена е на улица како се бакнува со познат водител

Пејачката Дуа Липа ги поттикна гласините за нова романса откако е забележана на романтичен состанок со јужноафриканскиот комичар Тревор Ноа на улиците на Њујорк.

Поп-ѕвездата (27) и десет години постариот водител на The Daily Show се видени како уживаат на романтична вечера во јамајкански ресторан во Њујорк.

„Тивко седеа подалеку од сите останати во ресторанот. Беше јасно дека се вљубени и седеа блиску еден до друг за време на вечерата. Заедно отидоа на прошетка, застанаа за долга прегратка и споделија бакнеж. “, изјавил извор за Дејли Мејл.

Ниту пејачката ниту водителот претходно не навестија за потенцијална романса. Но, јасно е дека меѓу нив има нешто повеќе од пријателство. Нивната средба доаѓа откако и двајцата се разделија од претходните партнери.

Последната јавна врска на Дуа Липа беше со помладиот брат на Џиџи и Бела Хадид, моделот Анвар Хадид (23). Двојката раскина на крајот на декември 2021 година, по повеќе од две години врска. Во меѓувреме, последната врска на Ноа заврши во мај минатата година. Водителот се забавуваше со 42-годишната Минка Кели, со која започна врска во 2019 година.

Пијан Германец возел 12 километри во спротивна насока на автопат

Германската полиција во четвртокот вечерта запрела пијан возач кој возел во спротивна насока на автопатот во сојузната покраина Хесен повеќе од 12 километри.

Полицијата извести дека блокираната раскрсница Манхајм-Санхофен го навела 52-годишниот маж да погреши и да вози во спротивна насока.

Возачот бил запрен откако возел повеќе од 12 километри во правец на Франкфурт. За среќа, не предизвикал сообраќајна несреќа или инцидент. Од полицијата објаснија дека возачот згрешил бидејќи бил во алкохолизирана состојба, што било утврдено со земање крв.

Веднаш му била одземена возачката дозвола и против него е покрената кривична постапка. Очевидците се замолуваат да контактираат со полицијата, која ги следи сообраќајните услови во јужен Хесен.

Српски навивачи дивееле низ Виена со антиалбански пароли (ВИДЕО)

Навивачите на српската репрезентација синоќа маршираа низ главниот град на Австрија и извикуваа „Убиј, коли, додека Шиптар не постои“.

На социјалните мрежи се прошири видеото од српските навивачи како шетаат низ Виена по натпреварот меѓу Србија и Швајцарија на Светското првенство во Катар, на кој што Србија беше елиминирана од натпреварувањето.

Да потсетиме, синоќешниот натпревар во Катар не го одбележа само елиминацијата на Србија од Мундијалот, туку и вербалните и физички пресметки меѓу српската репрезентација и швајцарските репрезентативци со албанско потекло.

Украински гувернер: Ослободивме 13 населени места на истокот

Украинската армија ослободи 13 населени места во областа Луганск, најисточниот регион на Украина, изјави денеска шефот на регионалната администрација на мнозинскиот окупиран регион, Серхи Хајдај.

Гувернерот на Луганск наведува дека руските сили се уште ги гаѓаат ослободените села со артилерија. Најави и дека идната недела медицински екипи треба да ги посетат ослободените села, а властите организираат собирање огревно дрво за жителите, објави Хајдај на апликацијата Телеграм.

Оваа информација не е независно потврдена.

притисни ентер