Џенифер Лопез тргна на одмор : Високи чизми , кучиња и приватен авион (ФОТО)

За ова патување, Џенифер се одлучила за малку бизарна модна комбинација, која не можеше да помине незабележано.

Пејачката Џенифер Лопез и нејзиното момче Алекс Родригез заминале на семеен одмор со децата и нивните кучиња, а папараците ги фатиле како се качуваат во приватен авион.

За оваа пригода, Џенифер се одлучи за малку бизарна модна комбинација, која не можеше да помине незабележано. Носеше бели чизми со високи сјајни и платформи и ултра кратко здолниште што го надополни со јакна од истиот материјал.

Фановите на социјалните мрежи беа многу возбудени затоа што едно од домашните миленици беше прилично живо и Џенифер се бореше со него во високите чизми.

Нивното последно милениче, кое двојката неодамна го купи е 12-годишниот Макс, а исто така замина на одмор, додека пред извесно време отворија профил на Инстаграм за кучето Тајсон.

Хаос во болницата во Бејрут по страотната експлозија (Вознемирувачко видео)

Вознемирувачка и шокантна снимка од бејрутската болница е објавена по вчерашната страотна експлозија во која загинаа најмалку 100 лица, а се повредени над 4.000.

На снимката се гледа ранети граѓани , кои крварат во ходниците на болницата, додека медицинскиот персонал брза да им помогнат.

Турнири во Каунас и Валеснија како „загревање“ пред стартот на кошаркарската Евролигата

Кошаркарската Евролига по долгата пауза поради пандемијата од корона се турнири во Каунас и Валеснија ја најавува новата сезона.

Со организација на претсезонски турнири на кои ќе настапат некои од најдобрите клубови во најелитното натпреварување, Евролигата најавува дека најсилното европско кошаркарско првенство се враќа во погон.

Првиот настан ќе биде во „Жалгирио“ Арената во Каунас. На турнирот во Литванија, планиран да се одржи на 12. и на 13. септември, ќе учествуваат екипите на Армани од Милано, Панатинаикос, Анадолу Ефес, и домаќинот Жалгирис.

Потоа, вниманието на евролигашката јавност се сели во „Ла Фонтета“ во Валенсија, каде на 15. и 16. септември ќе играат екипите на Баерн од Минхен, Олимпијакос, Асвел и Валенсија, во улога на домаќин на овој собир.

„Знаеме колку пропуштија нашите посветени навивачи на Евролигата. Можам да ги уверам сите дека Евролигата не заборава на нив“- порачува претседателот на Евролигата, Жорди Бертомеу. „Со овие претсезонски натпревари не само што дава една таква можност, туку на играчите, персоналот, тимовите и нас како лига ќе ни даде шанса да се подготвиме колку што е потребно за официјалните игри во октомври. Со овие два турнири сите победуваат“.

На двата турнири ќе се игра по оној вообичаен турнирски систем. Два полуфинални натпревари, по кои наредниот ден. победниците ќе играат за трофејот, а поразените за третото место.

Бројот на заразени од коронавирус во Шпанија надмина 300.000

Бројот на заразени со коронавирус во Шпанија денеска ја надмина новата психолошка граница од 300.000, додека регионалните влади се обидуваат да ги сузбијат околу 500 жаришта на вирусот низ целата земја.

Во последните 24 часа се заразиле 1178 лица, така што вкупниот број на пациенти од почетокот на пандемијата достигна 302.814, соопшти Министерството за здравство.

Шпанија, со население од 47 милиони, е една од најпогодените европски земји од март, со вонредна состојба која траеше скоро стотина дена. После тоа, жителите се движат слободно, што во некои случаи довело до ново појавување на вирусот, особено за време на поголемите семејни собири, популарни во Шпанија и организираните ноќни забави.

Во последните неколку дена, најмногу заразени има во северо-источните провинции Арагон и Каталонија, во и околу главниот град Мадрид и во јужната провинција Андалузија. Владите таму имаат ограничени мерки со затворени ноќни клубови и казни за баровите што не се во согласност со мерките, но и за жителите на улиците без маски за лице, бидејќи нивното носење е задолжително.

Шпанското Министерство за здравство им порача на жителите да останат мирни бидејќи земјата е поподготвена да се бори против вирусот отколку во претходните месеци. Владата соопшти дека ситуацијата е под контрола и земјата е безбедна туристичка дестинација.

Во минатата недела починале 34 лица, со што вкупниот број жртви достигна 28.498 лица.

притисни ентер