Последни вести

Најважни вести

Скопје втор ден под блокада, приватниците не отстапуваат додека не се изнајде решение за долгот

 Околу 200 автобуси и денеска се поставени на крстосницата кај Мавровка и кај Црвен крст, ка...

Продолжува амандманската расправа за Предлог-буџетот за 2023

Согласно проекциите во Предлог-буџетот вкупните приходи се планирани на ниво од 282,1 милијарда д...

Ефтим Клетников и Мирослав Грчев во „Само вистина“

Почитувани гледачи, вечерва во Само Вистина секој со својата ќе дебатираат Ефтим Клетников и Миро...

Јужноафриканската полиција ја расветлува смртта на познатата македонска инфлуенсерка

Јужноафриканската полиција ја расветлува смртта на познатата македонска инфлуенсерка

Веста за трагичниот настан ја потврди и министерството за надворешни работи на Македонија преку надлежната надлежната Амбасадата во Каиро.   Нашите претставници се во постојана и непосредна комуникација со надлежните...

Северна Кореја истрела неколку артилериски проектили

Северна Кореја истрела неколку артилериски проектили

Ова следува еден ден откако Северна Кореја соопшти дека истрелала повеќе од 130 проектили во морето, од кои некои паднале во тампон зоната меѓу двете Кореи. Сеул тврди дека ова е кршење на меѓукорејскиот договор за деескалациј...

Утринскиот ритуал на Новак Ѓоковиќ без кој не му почнува денот! (фото)

Утринскиот ритуал на Новак Ѓоковиќ без кој не му почнува денот! (фото)

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ со години е на самиот врв на популарниот бел спорт, има успешен брак, среќно семејство и им помага на бројни деца преку работата на својата фондација. Многумина се прашуваа како го постигну...

Катарина Живковиќ во најминијатурно мини што некогаш сте го виделе (фото)

Катарина Живковиќ во најминијатурно мини што некогаш сте го виделе (фото)

Пејачката Катарина Живковиќ редовно настапува во регионот. Нејзината најнова објава на Инстаграм за која доби низа пофалби пред сè за физичкиот изглед, ги збуни нејзините придружници, имено, не им беше најјасно дали во дол...

Овде живеел Саша Поповиќ пред да се збогати, нема да верувате кој му бил дедо (Фото)

Овде живеел Саша Поповиќ пред да се збогати, нема да верувате кој му бил дедо (Фото)

Еден од најмоќните и секако најбогатите луѓе на регионалната музичка сцена е роден во 1954 година во Нови Сад, каде живеел до 1996 година кога се преселил во Белград. Со своите баба и дедо, родителите и пет години постарата сестр...

Фото: Манекенка во бикини на плажа во Мајами

Фото: Манекенка во бикини на плажа во Мајами

30-годишна убавица уживала во својот слободен ден, а фоторепортерите знаеле каде ќе направат вистински нејзини жешки фотографии. Атрактивната Шантел уште еднаш покажа дека е модел со природни облини - без силикон и филер. ...

Бразил закажа 1/4 финале против Хрватска

Бразил закажа 1/4 финале против Хрватска

Популарните кариоки уште во првите 45 минути го решија прашањето на победникот во шестото осминафинале на Мундијалот во Катар. Избраниците на Тите .од првиот судиски свиреж тргнаа жестоко кон голот на Јужна Кореја.  Од самио...

Фото: Џеј Ло ги покажа сестрите

Фото: Џеј Ло ги покажа сестрите

 Сега на Инстаграм се појавија нивните заеднички фотографии. Сестрите Лопез се собраа за да го прослават американскиот Ден на благодарноста. На фотографија објавена од Линда може да се видат среќните сестри Лопез в...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube