Бред Пит во тајна врска со една од најубавите жени на светот?!

Холивудскиот заводник Бред Пит  е во врска со познатата манекенка , една од најубавите жени на светот Емили Ратајковски, но ја крие романсата од страв од својата екс сопруга Анџелина Џоли, пишуваат американските медиуми, 

- Бред имаше неколку девојки во изминатите неколку години. Сепак, тој е загрижен дека Анџелина Џоли ќе им зборува само лоши работи на нивните деца за него ако почне да се појавува во јавноста со својата нова девојка - тврди неименуван извор.

Поради тоа Бред и убавата Емили тајно се среќаваат и не се појавуваат заедно во јавноста.

Инаку холивудските ѕвезди Бред Пит и Анџелина Џоли се разведоа пред шест години.

Шпекулациите за романсата меѓу Бред и Емили се засилија откако убавата манекенка неодамна поднесе барање за развод од филмскиот продуцент Себастијан Меклард, бидејќи, како што таа тврди, тој изневерил.

Пијан Германец возел 12 километри во спротивна насока на автопат

Германската полиција во четвртокот вечерта запрела пијан возач кој возел во спротивна насока на автопатот во сојузната покраина Хесен повеќе од 12 километри.

Полицијата извести дека блокираната раскрсница Манхајм-Санхофен го навела 52-годишниот маж да погреши и да вози во спротивна насока.

Возачот бил запрен откако возел повеќе од 12 километри во правец на Франкфурт. За среќа, не предизвикал сообраќајна несреќа или инцидент. Од полицијата објаснија дека возачот згрешил бидејќи бил во алкохолизирана состојба, што било утврдено со земање крв.

Веднаш му била одземена возачката дозвола и против него е покрената кривична постапка. Очевидците се замолуваат да контактираат со полицијата, која ги следи сообраќајните услови во јужен Хесен.

Српски навивачи дивееле низ Виена со антиалбански пароли (ВИДЕО)

Навивачите на српската репрезентација синоќа маршираа низ главниот град на Австрија и извикуваа „Убиј, коли, додека Шиптар не постои“.

На социјалните мрежи се прошири видеото од српските навивачи како шетаат низ Виена по натпреварот меѓу Србија и Швајцарија на Светското првенство во Катар, на кој што Србија беше елиминирана од натпреварувањето.

Да потсетиме, синоќешниот натпревар во Катар не го одбележа само елиминацијата на Србија од Мундијалот, туку и вербалните и физички пресметки меѓу српската репрезентација и швајцарските репрезентативци со албанско потекло.

Украински гувернер: Ослободивме 13 населени места на истокот

Украинската армија ослободи 13 населени места во областа Луганск, најисточниот регион на Украина, изјави денеска шефот на регионалната администрација на мнозинскиот окупиран регион, Серхи Хајдај.

Гувернерот на Луганск наведува дека руските сили се уште ги гаѓаат ослободените села со артилерија. Најави и дека идната недела медицински екипи треба да ги посетат ослободените села, а властите организираат собирање огревно дрво за жителите, објави Хајдај на апликацијата Телеграм.

Оваа информација не е независно потврдена.

притисни ентер