Бред Пит и Џенифер Анистон на иста маса, фановите во транс

Џенифер Анистон (51) и Бред Пит (56) се собраа на „онлајн маса“ како дел од добротворна акција во која се прочитани извадоци од популарната комедија од 80-тите „ Fast Times at Ridgemont High “.

Сите приходи ќе бидат проследени од Core, непрофитна организација водена од оскаровецот Шон Пен, кој исто така глумеше во оригиналниот филм од 1982 година. Проектот ќе се емитува на 17 септември.

Иако проектот обединува голем број sвезди, вклучувајќи ги Џулија Робертс, Морган Фримен, Метју Меконахи и Џон Леџенд, фотографиите од виртуелното дружење на поранешните сопружници уште еднаш ги фрлија нивните фанови во транс - многумина се уште се надеваат дека Бред и Џенифер ќе се смират, иако веќе некое време тој е во врска со германската манекенка Никол Потуралски.

Патем, ова е прв пат Пит и Анистон да се видат заедно откако срдечно се поздравија на доделувањето на наградите на еснафот во јануари. Актерската двојка беше во брак од 2000 до 2005 година. Тие раскинаа бидејќи Бред се вљуби во колешката Анџелина Џоли, поради што Џенифер страдаше долго време, но поранешните партнери почнаа повторно да се дружат по разводот на Бред во 2016 година.

Да потсетиме, минатата година Пит се појави на прославата на 50-тиот роденден на неговата поранешна сопруга Анистон, која во 2017 година се разведе од актерот Џастин Теру по две години брак.

„Спутник V “пристигна во Србија: Русија достави 20 дози од вакцината против корона

Руската вакцина веќе пристигна во Србија. Ова го потврди претседателот Александар Вучиќ синоќа во интервју за РТС.

Пристигнаа 20 дози што одат во нашите лаборатории. „Безбедносно информативната агенција” ги препрати до Торлак, а сега нашите експерти и луѓето од Агенцијата за лекови имаат време да ги испитаат во наредните денови и недели и да кажат дали можеме да го прифатиме тоа или не“, изјави Вучиќ за РТС.

Тој рече дека вакцината Фајзер, која исто така побара регистрација, ќе биде тестирана.

Русија ја објави вакцината уште во август, пред клиничките тестови на големо, дека вакцината Спутник е ефикасна. Овие тврдења предизвикаа сомнеж кај меѓународната научна заедница.

Британија планира да плаќа отштета во висина од 130.000 евра на лицата кои би имале тешки нуспојави од вакцината против корона вирусот.Оваа информација ја соопшти британскла владата откако вакцината на „Фајзер“ и „Бионтек“беше доставена во Велика Британија.

ВМРО-ДПМНЕ: Пикот на короната не поминува исто како и неспособноста на Заев и Филипче

Пикот на короната не поминува исто како и неспособноста на Заев и Филипче која значи смрт за народот.

Пикот на короната не поминува исто како и неспособноста на Заев и Филипче која значи смрт за народот, и неодговорноста на власта ги чини граѓаните здравје и животи.

Во последното деноноќие Македонија бележи нов црн биланс со 1.342 нови заразени и 22 починати лица од КОВИД вирусот. Со ова Македонија достигна до 1.847 жртви и е во земјите црни рекордери на светско ниво по смртност на милион жители.

Неспособните Заев, Филипче и изгубениот Ангелов не преземаат никакви мерки да ги заштитат граѓаните, туку само манипулираат со јавноста дека се е под контрола. А, контролата одамна е изгубена, болниците се преполни, пациентите немаат доволно кислород, за тестирање граѓаните чекаат со денови, а со саати да дојде брза помош. Секојдневните сведоштва на граѓаните ги демантираат лагите на власта. Нивните лаги убиваат за жал секој ден и тоа луѓето го плаќаат со своите животи.

Оставки и одговорност мора да има, бидејќи епидемијата наречена власт на Заев е подеднакво опасна како и КОВИД вирусот.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Дожд утринава во Демир Капија и Гевгелија, магла во Скопје, Тетово и Пожаране

Во земјава утринава е облачно и магловито. Врнежи од дожд има во Демир Капија и Гевгелија, а магла во делови од Скопската котлина, во Тетово и Пожаране.

Според информациите од УХРМ, најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Пожаране – 13 литри на метар квадратен по што следува Тетово со 9, Гевгелија со пет и Битола со два литра на метар квадратен.

Утринските температури во целата држава се над нулата.

За денеска синоптичарите најавуваат значително облачно со повремен дожд кој ќе биде поинтензивен во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 11 степени. Во Скопје слично време со максимална температура до 9 степени.

притисни ентер