Боксер се пофали со својот луксузен возен парк : Неколку лесни играчки

Еден од најбогатите спортисти на светот, боксерот Флојд Мејведер покажа на Инстаграм каков возен парк крие во гаражата.

Мејведер ужива во трошењето пари, а најмногу сака да купува скапи автомобили.  

На Инстаграм тој објави фотографија од гаражата, наведувајќи : „Мојата гаража изгледа како затворена продавница со неколку лесни играчки“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

My garage looking like an indoor dealership with a few light toys.

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

Очигледно, славниот боксер е обожавател на Ролс Ројс, има дури пет, со вкупната вредност на автомобилите од над пет милиони долари.

притисни ентер