Бекер: Надал е фаворит против Ѓоковиќ, кој е психички ослабнат

Борис Бекер, легендарниот тенисер и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, гостувал во Еуроспорт пред натпреварите од полуфиналето на Ролан Гарос.

Неговата задача е да ги рангира преостанатите тенисери од ждрепката. Германецот го постави Диего Шварцман на четвртото место, Стефанос Циципас на третото, а Надал на првото место пред Ѓоковиќ.

Многу гледачи и коментатори на социјалните мрежи беа изненадени од оваа одлука со оглед на тоа дека Бекер има многу добри односи со Ѓоковиќ, а тој тоа го објасни во програма во живо.

"За мене, број еден е очигледно Рафаел Надал. Но, беше јасно уште пред турнирот, тој секогаш беше фаворит. Тој победи 12 пати, одигра 100 натпревари на Ролан Гарос и победи 98 пати. Незамислива статистика. Тој покажа на турнирот дека е во брилијантна форма, а четвртфиналето против Јаник Синер го потврди тоа “, рече Бекер и додаде:

"Фасцинантно е како се натпреваруваше оваа година. Тој ги доби сите натпревари, освен дисквалификацијата во Њујорк. Прашањето е колку добро се опоравува од исцрпувачкото четвртфинале против Карен Буста? Рамото, грбот, лактот му беа повредени. И психата му е распукана. Сепак,верувам дека може да го искористи своето искуство во полуфиналето “.

Фото: Се соблече Елена Китиќ и покажа зошто е сон на секој маж

Таа е многу активна на социјалните мрежи и често ги почестува своите фанови со провокативни фотографии.

Елена Китиќ, ќерката на фолкерот Миле Китиќ, важи за една од најатрактивните пејачки на естрадата. Таа е многу активна на социјалните мрежи и често ги почестува своите фанови со провокативни фотографии.

Таа моментално престојува на егзотична дестинација и објавува фотографии од плажа на кои се гледа нејзиното извајано тело.

„Каква риба“, „Убавица“, „Леле“, „Најубава си“, „Преубава, прубава“ - ова се само дел од многуте коментари на фановите.

УЕФА исфрла неколку клубови од евро-натпреварите?!

Шест клубови се под закана од тригодишна суспензија во евро-куповите од страна на УЕФА поради финансиски долгови.

Порто, ЦСКА Софија, Бетис, Санта Клара, Спортинг и Монс Калпе од Гибралтар имаат рок да ја избегнат суспензијата до јануари идната година. Најдолжен е Порто со 300 000 евра, Спортинг и Бетис мораат да платат по 250 илјади, ЦСКА и Санта Клара по 75.000 а Монс Калпе 15. Сериозна парична казна но без закана за суспензија имаат и Астана со 150.000 евра и романски Клуж со 200.000.

Џорџ Клуни одбил 35 милиони долари - сопругата го поддржала

Актерот Џорџ Клуни изјави дека еднаш му биле понудени 35 милиони долари за еден ден работа, но тој ја одбил понудата откако заклучил дека не вреди.

Оскаровецот и продуцент ја раскажа анегдотата откако еден новинарот за време на интервјуто за „Гардијан“ го праша дали некогаш помислил дека има доволно пари.

„Па, да. Ми беа понудени 35 милиони долари за еднодневна работа за снимање на реклама за авиокомпанија“, рече тој, додавајќи дека се консултирал со Амал, неговата сопруга, и одлучиле дека не вреди. Авиокомпанијата била поврзана со како што вели тој, „земја која иако е сојузник, понекогаш е дискутабилна“.

„Си помислив: Па, ако ми одзема една минута сон, не се исплаќа“, изјави оскаровецот.

Покрај неговата повеќедецениска кариера во Холивуд, Клуни има и големо деловно портфолио, тој има заработено над 40 милиони долари за својата рекламна работа со една швајцарска компанија. Неговата компанија за текила „Casamigos“ беше продадена пред четири години за 1 милијарда долари, објави „Инсајдер“.

притисни ентер