Бакнеж ја шокира Италија: Тренерот на Фиорентина не можеше да се воздржи (ВИДЕО)

Фудбалерите на Фиорентина се пласираа во полуфиналето на Конференциската лига, откако по продолженијата ја елиминираа Викторија Плзен со 2:0.

Еден од деталите кои го одбележаа мечот во Фиренца е бакнежот помеѓу италијанскиот тренер Винченцо Италијано и познатата новинарка на Sky Sports, Ванеса Леонарди.

Откако Фиорентина го постигна вториот гол, Италијано не можеше да ја контролира страста, па ѝ пријде на новинарка која беше до теренот и се чини дека ја бакна.

Не може со сигурност да се каже дали имало бакнеж, бидејќи во тој момент пред камерата поминаа неколку луѓе, во многу клучниот момент, а исто така и Ванеса имаше качулка на главата, па не беше јасно од овој агол дали е "француски" бакнеж, или шепот или само бакнеж во образот.

Fiorentina coach Vincenzo Italiano kisses the Sky Sport journalist Vanessa Leonardi (51) after the 2-0 goal vs Viktoria PIzen
byu/CPRIANO insoccer

Секако, оваа сцена потсети на моментот кога тогашниот претседател на Шпанската фудбалска асоцијација, Луис Рубиалес ја бакна шпанската репрезентативка Џени Хермосо на доделувањето на медалите по освоената светска шампионска титула.

Она што е интересно е што Ванеса е 17 години во брак со познатиот новинар, Маурицио Компањони, додека Италијано е во брак со неговата долгогодишна избраничка Рафаела, со која имаат две ќерки.

Италијанските медиуми веднаш почнаа да шпекулираат дека Италијано и Леонарди се во врска, но засега никој од нив не објави ништо за овој случај.

Таравари: Ако граѓаните треба да гласаат по втор пат за неполна година, останувам градоначалник

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори.

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори, изјави гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на прашањето што го спречува да влезе во идниот владин кабинет.

- Дилемата е дали вреди да се оди за една година двапати на избори? 35.000 луѓе во Гостивар да излезат да гласаат во ноември оваа година и во октомври следната година, мислам дека е нечесно. Така што, ако остане актуелниот Закон за локална самоуправа, јас ќе останам тука. Единствената причина што ме колеба е таа дека не би сакал граѓаните да ги малтретираме за неполна година двапати да излезат да гласаат, изјави Таравари по средбата со австрискиот амбасадор Мартин Памер.

Таравари појасни дека сè уште нема донесено дефинитивна одлука и дека тоа би го кажал во понеделник.

Доколку стане министер, напомена дека би требало да го замени еден од советниците во општината, но смета дека претседавачот на Советот, Ваљбон Лимани е добро решение за да продолжи.

Без струја утре делови од Ѓорче Петров, Карпош, Кисела Вода, Чаир

Поради планирани прекини во електродистрибутивната мрежа, утре без електрична енергија ќе останат делови од скопските општини Ѓорче Петров, Карпош, Кисела Вода, Чаир, информираат попладнево од Регионалниот центар за управување со кризи - Скопје.

Во периодот од 11 до 13 часот, струја ќе немаат корисниците од булеварот „Партизански одреди“ број 93 влез 4 во општина Карпош.

Дел од улицата „Дарвинска“ во населбата Драчево, општина Кисела Вода, ќе нема струја од девет до 14 часот.

Во општина Чаир, струја ќе немаат од 8.30 до 13 часот - улицата „Славеј Планина“, дел од „Прохор Пчински“ кон џамијата, дел од „Пластичарска“, објектите околу „Мармарис“, „Топанска“ и објектите околу Теќето.

Од девет до 15 часот - дел од корисниците на улицата „103“, од кружен тек Волково кон црквата во општина Ѓорче Петров.

Татко скокнал во езеро за да го спаси синот, двајцата се удавиле- трагедија во САД

Татко и неговиот син тинејџер се удавиле во езеро во Вирџинија откако таткото се обидел да го спаси, соопштија властите, пренесе радиото Стилвотер.

Инцидентот се случил околу 13:10 часот во саботата кога властите од Канцеларијата на шерифот на округот Луис одговориле на повик за давење на дете во областа на патот Карс Бриџ во езерото Ана, Вирџинија - околу 100 километри северозападно од Ричмонд..

„Додека беа на пат, полицајците беа известени дека таткото на детето се обидел да го пронајде/спаси својот син“, соопшти полицијата.

„Сведоците пријавиле дека го виделе таткото како се мачи непосредно пред да го загубат од вид. Неколку луѓе влегле во водата за да се обидат да ги најдат, но безуспешно“.

Маринците на канцеларијата на шерифот на округот Луис, пожарникарската волонтерска служба за минерали, волонтерското спасување на езерото Ана, Одделот за ресурси за диви животни и тимот за нуркање на округот Споцилванија и ЕМС помогнале во пронаоѓањето и извлекувањето на телата на 42-годишниот татко и неговиот 14-годишен син, на кои на местото на настанот им била констатирана смрт.

Двете жртви потоа се пренесени на обдукција.

Властите сè уште не ги идентификувале жртвите, но потврдиле дека тие не се од областа и дека нивните имиња нема да бидат објавени додека не се известат најблиските.

притисни ентер