Ауди го претстави новиот S3 со цена од над 46 илјади евра (ВИДЕО)

Audi не се откажува од спортските перформанси дури и во компактниот сегмент, и тоа, едноставно кажано, значи над 300 КС, погон Quattro и многу стил.

Две децении по лансирањето на првиот S3 на Audi, доаѓа освежувањето засновано врз неодамна преработениот модел. Бидејќи сегашната А3 има две верзии, Спортбек и Седан, така и S3 е достапен во две верзии. И во двата случаи, под капакот е 2.0 TFSI бензински мотор што испорачува 310 КС и 400 Nm, што е доволно за да стигне до 100 км на час за 4,8 секунди, без оглед на изборот на каросеријата. Како што се очекуваше, максималната брзина е ограничена на 250 км на час.

Погонот Quattro се испорачува како стандарден, а клиентите исто така можат да сметаат на седумстепен S-Tronic менувач и S-прилагодлива суспензија. Погонот има хидрауличен повеќеслоен спој што го пренесува вртежен момент на оските по потреба, комбинирајќи динамични перформанси со стабилност и ефикасност при возењето. Контролиран е со модуларна динамичка контрола на управување - нов систем кој тесно го поврзува quattro погонот со електронската контрола на стабилноста (ESC) и прилагодливата суспензија со контролата на тврдоста, што е достапна како опција.

Нема голема вест во однос на дизајнот. Стандардниот рецепт носи спортски детали, а основните димензии (освен должината) се исти и во двата стила на каросерија. Да нагласиме само дека Спортбек е долг 4,34 метри, додека Седан се протега на 4,50 метри. Разликата во концептите значи и различен капацитет на багажникот, попрактичен е тој што ќе проголта 325 литри во Sportback, и 370 литри во седан.

Возачот е во фокусот во кабината, а дизајнот е изведен во добро познат стил на Audi. Виртуелниот кокпит доаѓа со дополнителни трошоци, додека екранот од 10,25-инчен е стандарден. Bang & Olufsen се грижи за супериорен звук, додека старите ПЕТ боци се користат за тапацир на спортски профилираните седишта. Секако, сите системи за помош на возачот се достапни и овде, од оние што помагаат да се избегнат пречките за системите за одржување во лента, адаптивната контрола и слично.

Новиот Audi S3 излегува во продажба овој месец. Почетната цена во Германија е 46.300 евра за „Спортбек“ и 47.180 евра за седанот. И, тоа не е сè затоа што доаѓа Edition one изведбата, ограничена серија со ексклузивни детали.

Франција денеска ги урива рекордите со над 13 000 новозаразени со корона

Франција денеска објави 13.215 нови случаи на инфекција со коронавирус во последните 24 часа. Тоа е нов дневен рекорд, пренесува Ројтерс.

Покрај тоа, 123 лица починале од ковид-19, со што бројот на починати од коронавирус достигна 31.249.

Како што расте бројот на новоинфицирани, повеќето региони и градови во Франција имаат засилени ограничувачки мерки. Ница објави дека ќе забрани јавни собири на повеќе од 10 лица и ќе го ограничи работењето на локалите. Слични мерки во понеделникот веќе беа воведени во Марсеј и Бордо.

И Париз, каде заразата се шири најбрзо, забрани јавни собири на повеќе од десет лица. Властите испратија препорака да не се одржуваат приватни собири на повеќе од десет лица.

Британка со најголеми гради:Не можам да го достигнам воланот(ФОТО)

Леја Паркер од Лондон вели дека е горда што ги има „најголемите гради во Велика Британија“ на 25-годишна возраст и што потрошила над 10.000 фунти на нив.

Иако ги сака своите 32NN гради, и ги прифаќа како дел од себе, Леја сепак се жали дека нејзиното секојдневие е тешко.

Таа вели дека не може да го достигне воланот, да трча и дека мора да спие со перница на стомакот.

Таа исто така вели дека некои мажи и праќаат негативни коментари дека „нејзината мајка треба да се срами од неа“, пренесува „Мирор“.

Но, Леја не дозволува коментарите да ја поколебаат, бидејќи е горда на своето тело и заработува големи пари од тоа.

„Имав пет оперативни постапки, првата ја платив сама“, вели Леја, висока околу 160 см.

Леја вели дека отсекогаш имала големи гради (30Е) и дека и пречеле кога била тинејџерка, но дека сега целосно ги прифатила.

„Мажите во мојата индустрија ги обожаваат, а големите гради станаа дел од мојот бренд“, вели таа.

Вели дека има болки во грбот и рамењата и дека оди во теретана за да остане силна, но и дека дефинитивно ќе оди на операција за намалување на градите кога ќе престане да се занимава со манекенство.

Жителите од улицата „Борис Сарафов“ на протест

Со поставување на семафори и лежечки полицајци да се стави крај на сообраќајниот хаос на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче Петров, побараа жителите од оваа улица.

Со мирен протест и двочасовна блокада им порачаа на надлежните дека не се чувствуваат безбедно, бидејќи на градската улица нема ниту пешачки премини.

Доколку не се исполнат нивните барања, велат, нивните протестите ќе продолжат со 24 часовни блокади

притисни ентер