АТП го претстави Новак Ѓоковиќ како Спајдермен (ВИДЕО)

Веќе со денови, потегот на Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на турнирот во Дубаи е вистински хит на социјалните мрежи.

Првиот тенисер во полуфиналето загуби со 1-0 во сетови, а потоа преживеа три меч-топки на Гаел Монфилс, а потоа направи пресврт и славеше со 2: 6, 7: 6, 6: 1.

Тој обележа уште еден голем кам-бек со лизгање и брзо скокање од земја. Ова не го пропуштија фотографите, кои успеаја да го фатат тој момент.

И сега АТП помина чекор понатаму, објавувајќи забавно видео на својот официјален профил на Твитер.

Ѓоковиќ во финалето во Дубаи го совлада Стефанос Циципас со 6: 3, 6: 4, задржувајќи ја доминацијата во „белиот спорт“.

притисни ентер