Заработува над 36 000 евра месечно со објави на секси фотографии и видеа (ФОТО)

Каја Корбриџ тврди дека преку ноќ од сиромашна студентка станала девојка која заработува 36 200 евра месечно.

Откако се откажа од дипломата за меѓународни односи, таа започнала да ги продава своите голи фотографии и снимки преку интернет, а со парите што ги заработила, си го плати патувањето низ целиот свет.

Британските медиуми пишуваат дека таа годишно заработува натпросечна плата, а има и дом во Ланкашир и оди на одмори во Бали, Барселона и Австралија.

Нејзиниот луксузен живот започнал во моментот кога го напуштила колеџот, во септември 2017 година, а само четири недели подоцна стана активен корисник на страницата OnlyFans, каде мажите плаќаат жени за да ги видат нивните тела.

Каја вели дека нејзината содржина варира од голи фотографии до снимки од нозе.

„Мислев дека само ќе ја пробам страницата OnlyFans. Дури и не помислив дека тоа ќе го промени мојот живот засекогаш“, рече таа.

"Првата година, направив 2,2 милиони, а сега заработувам 36 000 евра месечно. Јас сум во една од најплатените изведувачи на OnlyFans", додаде таа.

Пред тоа, работела како келнерка во Мекдоналдс и продавачка во Лидл.

притисни ентер