Почна битката за порно Оскарите (ВИДЕО)

Утревечер во Лас Вегас ќе се одржи церемонијата на т.н. Оскари за порно филмови , каде ќе бидат врачени статуетки за најдобрите настапи филмовите за возрасни.

Наградата АВН, како што е и официјално наречена, се доделува во стотина категории, за најдобрите машки и женски изведувачи, за најдобриот филм на BDSM, геј сцена или со оргии.

Церемонијата за доделување награди, за која многумина сметаат дека е Оскар на порно индустријата, ја организира магазинот АВН, а ова ќе биде 37-та година по ред со церемонија за доделување награди што нема да биде многу поразлична од која било друга филмска награда. Најважните лица на порно индустријата ќе се соберат во сабота во казиното Хард Рок во Лас Вегас.

На доделувањето му претходи тридневна годишна изложба на која изведувачите имаат можност да се дружат едни со други, но и со среќните обожуватели кои понекогаш добиваат можност да учествуваат на настапи во живо. Во 2018 година, на изложбата се појавија 350 изложувачи со над 600 порно sвезди.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#avn2020 #aeexpo #lasvegas #hardrock #ocmodeling

A post shared by Kimber Veils (@kimberveilspg13) on

"Кога ја освоив наградата Актерка на годината, почувствував дека луѓето, особено новите лица во порнографијата и обожавателите, ме гледаа како модел за улоги. Станав почитуван претставник на индустријата за возрасни", изјави Мик Аника Албрит, која беше номинирана во 2016 година, дури во 13 категории.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

In my element today for @manyvidsofficial ! Love all my fans xx 💋 #avn2020

A post shared by 💋 𝒥𝒶𝓃ℯ𝓎 𝒟ℴℯ 🌈 BACKUP (@glittergrungexo_) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#avn #avn2020

A post shared by theJ604 (@thej604) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#avn #avn2020

A post shared by theJ604 (@thej604) on

притисни ентер