Јелена Карлеуша откри што Душко мисли за нејзините провокативни фотографии

Познатата пејачка Јелена Карлеуша за медиумите зборувала, за бракот но и за новата недвижнина кои таа и сопругот Душко ја купиле во белградската населба Дедиње.

-Се уште не сум вселена, куќата допрва треба да се реновира, но јас не можам да одолеам и да не фотографирам, затоа што навистина куќата е преубава. Дворот е прекрасен и мислам дека тоа ќе биде рај за Атина и Ника, заслужија да имаат детство во таков убав амбиент. Конечно ќе имам голема повеќе плакари затоа што во сегашната куќа не можам ни да се свртам. Поточно сите простории се претворија во мој гардеробер. Душко нема каде да ги стави своите работи, ако заради нешто се разведеме ќе се разведеме поради тоа, рекла Карлеуша, пренесува „Стори.рс“.

Но тоа секако не е единствена тема за која Јелена зборувала. Имено, таа открија што нејзиниот сопруг мисли за нејзините провокативни фотографии.

-Тој вели дека постојано се фотографирам гола и дека тоа веќе нема никаква смисла. Едноставно му пречи. Ме прашува до кога ќе се фотографирам така а јас му велам дека не се оженил со домаќинка туку со Јелена Карлеуша, рекла пејачката.

Фото: Емили Ратајковски лансираше нова колекција на долна облека

Емили Ратајковски (28) лансираше нова колекција на долна облека, со што се пофали на социјалните мрежи.

Таа позираше заедно со нејзина колешка, а двете носеа само градник, танги и патики. Нивните разголени фотографии ги погледнаа повеќе од 10 милиони луѓе.

Маја Беровиќ без одмор

Маја Беровиќ е неуморна, кога станува збор за работата.

Популарната пејачка објави две нови песни, а претходно ја израдува својата публика на популарната платформа „Deezer”, потоа следеше ново изненадување кога на нејзиниот официјален Јутјуб канал се појавија видеоспотовите „Змај“ и „Улога“. Еден од спотовите е снимен во Доминиканскта Република.

Освен новите синглови, Маја неуморно настапува. Таа пред нова година настапува во Златибор, а за најлудата ноќ Маја Беровиќ ќе пее во Белград.

Новата „Opel Corsa“ ја освои титулата „AUTOBEST 2020“

Новата „Opel Corsa“ е изгласана за „AUTOBEST 2020“, европското признание за „Best Buy Car of Europe“ односно автомобил кој нуди најмногу за својата цена.

Со вкупно 17.617 поени, новата „Corsa“ го освои првото место за само 157 поени пред новата генерација на „Peugeot 208“. Во проценти изразено, од вкупниот број распределени поени во финалето, разликата претставува само 0,2%! „Škoda Kamiq“ се најде на третото место со вкупно 16.848 поени, само 612 поени помалку од новиот „208“. Во вкупното рангирање следат „Renault Clio“ и „Nissan Juke“. Деталните резултати се наведени во „Final Ranking“ секцијата на веб-страницата на „AUTOBEST“.

„AutoBest “организацијата беше создадена во 2001 година со револуционерен концепт за „Best Buy автомобил“, односно автомобил кој нуди најмногу за својата цена достапен на европскиот пазар. Членовите на жирито претставуваат вкупно 31 европска нација, опфаќајќи огромното мнозинство на европското население. За еден автомобил да стане AUTOBEST победник, мора да претставува најдобра понуда за повеќето европски купувачи. Цената, сервисната мрежа, снабденоста со резервни делови и разновидноста на понудата се најважните критериуми во процесот на гласање. Дизајнот и новите технологии се исто така важни критериуми. При одлучувањето за победникот AUTOBEST жирито користи транспарентен систем на гласање, со сложена шема од 13 критериуми.

притисни ентер