Двe момчиња се изрешетани во пресметки на навивачи на два клуба од Перу (ВИДЕО)

Вистински хаос се случуваше на улиците на Лима , главниот град на Перу кога се судрија навивачи од два ривалски тима.

Вечерта се случи пресметка помеѓу навивачките групи на најтрофејните перуански клубови - Универзитарио и Алианза.

Навивачите на Универзитарио ги нападнаа спротивставените фанови и почнаа да пукаат со огнено оружје. Две момчиња биле изрешетани , а 19-годишник и 22-годишник преживеале сè додека не стигнале до болницата, а потоа починале. На овој ужасен начин, фановите на Универзитарио се одмаздија за убиството на еден од нивните членови.

По 14 кола Алианза е прва со 28 бода и Университарио е втор со два бода помалку.

притисни ентер