Навивачи го развеселија својот болен колега од рак (ВИДЕО)

Од Мароко на социјалните мрежи доаѓа видео со хумана порака од фудбалските навивачи до нивниот колега.

Навивачите на ,,Раја Казабланка” на посебен начин го развеселија својот колега од трибините , кога дознаа дека боледува од рак.

Под неговиот балкон се собраа стотици , а кога тој се појави , воодушевувањето еруптираше , особено кога ја запеаја клупската химна.

притисни ентер