Богати близначки се снимале како хранат бездомник за да освојат мобилен (ФОТО)

Руските близначки Аделја и Алина Фаткеева (24) предизвикаа бес на социјалните мрежи откако објавија , а потоа избришаа видео на кое хранат бездомник за да освојат Ајфон.

На видеото се гледало како богатите близначки во скапа гардероба бараат бездомник и го наоѓаат Јури Засорин , кој 28 години живее во количка по улиците на Москва.

Потоа девојките , како во филмска комедија , се јавуваат на мобилен и од скап ресторан нарачуваат послужавник со суши. Потоа близначките почнале да го хранат Јури .

На крајот на видеото , што е веќе избришано , бездомникот им се заблагодарува на близначките и вели дека има уште луѓе со добро срце. Ова видео предизвика бес на социјалните мрежи , зашто богатите девојки не го хранат Јуриј зашто се добри , туку за да освојат Ајфон.

Тие учествувале на предизвикот "We care", каде главни награди се Ајфони и Плеј Стејшн 4. Се огласија и од ресторанот за суши , каде велат дека веќе никогаш нема да примаат нарачки од близначките , кои бездушно го искористиле бездомникот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🍯honey babies . #близняшки #однахорошоадвелучше #москва #twins

A post shared by ADELYA | ALINA (@adelalinka_life) on

Јури бил градежен работник до пред 20 тина години , а од 2013 е во количка како последица на долгогодишното живеење на улица.

Близначките се инаку многу активни на Инстаграм , каде објавуваат фотографии од нивниот гламурозен живот.

притисни ентер