Богати близначки се снимале како хранат бездомник за да освојат мобилен (ФОТО)

Руските близначки Аделја и Алина Фаткеева (24) предизвикаа бес на социјалните мрежи откако објавија , а потоа избришаа видео на кое хранат бездомник за да освојат Ајфон.

На видеото се гледало како богатите близначки во скапа гардероба бараат бездомник и го наоѓаат Јури Засорин , кој 28 години живее во количка по улиците на Москва.

Потоа девојките , како во филмска комедија , се јавуваат на мобилен и од скап ресторан нарачуваат послужавник со суши. Потоа близначките почнале да го хранат Јури .

На крајот на видеото , што е веќе избришано , бездомникот им се заблагодарува на близначките и вели дека има уште луѓе со добро срце. Ова видео предизвика бес на социјалните мрежи , зашто богатите девојки не го хранат Јуриј зашто се добри , туку за да освојат Ајфон.

Тие учествувале на предизвикот "We care", каде главни награди се Ајфони и Плеј Стејшн 4. Се огласија и од ресторанот за суши , каде велат дека веќе никогаш нема да примаат нарачки од близначките , кои бездушно го искористиле бездомникот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🍯honey babies . #близняшки #однахорошоадвелучше #москва #twins

A post shared by ADELYA | ALINA (@adelalinka_life) on

Јури бил градежен работник до пред 20 тина години , а од 2013 е во количка како последица на долгогодишното живеење на улица.

Близначките се инаку многу активни на Инстаграм , каде објавуваат фотографии од нивниот гламурозен живот.

Фото: Манекенка го истакна трудничкиот стомак

Убавата манекенка Бар Рафаели по трет пат е бремена. Атрактивната русокоса на улиците на Милано гордо го покажа трудничкиот стомак.

Израелската убавица  Бар рафаели која некогаш беше во врска со големиот холивудски заводник Леонардо Дикаприо, во бракот со бизнисменот Aди Езро го очекува третото дете. Бар и Ади веќе имаат две ќерки Лив и Ел.

Топ моделот  во опуштено издание сега е фотографирана на шопинг во Милано., а во преден план е нејзиниот стомак.

Фото: На Бред Пит годините не му можат ништо!!!

Холивудскиот актер Бред Пит ги „излуде“ жените од целиот свет. Годините не му можат ништо.

Славниот актер уште еднаш докажа дека за него годините се само обична бројка.

Во фотосесија за насловната страница на магазинот „ GQ" Бред само потврди дека како минуваат годините тој излгеда се подобро и подобро.

Фотографиите многу брзо се појавија на социјалните мрежи и буквално предизвикаа хаос.

Иако холивудскиот заводник е длабоко влезен во шестата деценија од животот тој и понатаму ги воодушевува жените со својот изглед.

Многу коментираат дека 55- годишниот Бред е како виното. Што постар тоа подобар.

Листа на најбогатите во „белиот спорт“ на светот!!

Спортската индустрија во последните неколку децении е една од најбогатите, спортистите посебно во последните 20-тина години заработуваат многу пари.

 Ако мислите дека најбогати спортисти се фудбалерите се лажете, тенисерите котираат многу подобро од што мислите.

Најбогат во светото на „белиот спорт“ е легендарниот тенисер а сега менаџер  од Романија, Јон Циријак. Тој е еден од првите Романци која се појавил на листата на милијардери на Форбс. Неговото богатство се проценува на 1,1 милијарда долари.

Тенисерот со најголем број на Грен слем трофеи, славниот Швајцарец Роџер Федерер е вториот најбогат учесник во светскиот тенис со богатство од 450 милиони долари. Федерер покрај трофеите заработи и вистинско богатство пред се од спонзорите. Според финансиските стручњаци богатството на Федерер во следните години сигурно двојно или тројно ќе се зголеми.

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ е трет на оваа листа . Богатсвотот на српскиот тенисер се проценува на 200 милиони долари.

Зад Ѓоковиќ на листата на најбогати во „белиот спорт“ се Марија Шарапова со 195 мил. долари, Рафаел надал со 180, колку што е проценето богатството и на Серена Вилијамс. Високо котираат и Андре Агаси со 175, Енди мареј со 165 мил, Пит Сампрас со 150 и Џон Мекинро со 100 милиони долари.

притисни ентер