Хаос во Берн - Полицијата со пукотници ги смируваше навивачите на Црвена Ѕвезда (ВИДЕО)

Навивачите на белградска Црвена Ѕвезда направија вистински хаос по улиците на швајцарскиот главен град Берн пред почетокот на натпреварот со Јанг Бојс.

Група навивачи на Црвена Ѕвезда, ,,Делии” поминувајќи пред установа за лекување мнаркомани , се степа со Швајцарците.

Неколку од нив завршија со повреди , а полицијата спречи поголем инцидент со пукотници во воздух.

притисни ентер