Црна мечка им влегла дома , а кога излегувала направила дупка во ѕидот (ВИДЕО)

Викендов црна мечка влегла во куќа во американската држава Колорадо и избегала од неа така што направила голема дупка во ѕидот.

Од полициската станица Естес Парк соопштуваат дека мечката влегла во куќата во петокот вечерта , веројатно привлечен од мирисот на кантата за отпадоци.

,,По доаѓањето на службеникот , мечката направи дупка во ѕидот и избега.” , се наведува во полициското соопштение.

Локалните медиуми јавуваат дека никој не бил повреден.

Според полицијата од Колорадо , од 19 јули до 3. август годинава мечките влегле в над 35 возила и во девет станбени објекти , а на жителите им препорачуваат да ги затвораат вратите и прозорците.

Видео: Шокантни тврдење на екс американски офицери – Вонземјаните го контролираат нашето нуклеарно оружје?!!

Група на поранешни офицери на американското Воздухопловство повеќе од 10 години објавуваат извештаи за НЛО, и бараат Владата на САД да ја објави „вистината“ за вонземјаните.

Еден од екс офицерите тврди дека вонземјаните го исклучувале нашето нуклеарно оружје за да ја демонстрираат својата надмоќ, пренесува „Дејли стар“.

Стефан Басет основачот на Истражувачката група за парадигма тврди дека неколку сведоци забележале Неидентификуван летачки објект (НЛО) како манипулираат со нашето нуклеарно оружје кое со леснотија дури и го „исклучиле“. Басет сепак истакнува дека тоа не претставувало опасност за човештвото.

Поранешниот поручник на американското воздухопловство Боб Џејкобс во 2008 година во емисијата „Лари Кинг шоу“ на СНН изјавил дека НЛО ги активирал ракетните системи во 5 воздухопловни бази во различни држави, но и дека Владата на САД наводно ги прикрила овие информации.

Боб Салас, поранешен капетан во американското воено воздухопловство и Боб Џемисон , екс офицер, изнеле сензационално тврдење дека за време на ракетна проба во 1967 година „сноп од светлина ги онеспособил боевите глави“ .Поради инцидентот заведен под ознаката „ Malmstrom AFB NLO“, ракетите во Монтана привремено биле неупотребливи.

„Воздухопловните сили овој инцидент го истражувале тајно, верувам до 1972 година. Мислам дека тој сноп не е од земјата. Можеше да испраќа сигнали до секоја од нашите ракети посебно. Опремата за наведување и контрола била целосно онеспособена“, изјавил Салас. Според неговите зборови, надредените барале од него да потпише документ за чување на тајна во кој се обврзал дека никогаш нема да зборува за овој инцидент.

Боб Џејкобс, екс офицер за инструментално опремување во американското воздухопловство. Тврди дека на видео кое го снимил во 1954 година во воздухопловната база Вандернберг јасно се гледа НЛО, но дека снимката веднаш била заплената од страна на ЦИА.

ОРГАНСКИ ПИНЏУР

РЕЦЕПТ НА: ЦВЕТА ДИМИТРИЕВА

Потребни состојки :  1 кг. органски пиперки, 1,5 кг. органски црвен домат, 500 гр. органска жолта тиква, 300 мл. масло, сол и магдонос по вкус.

Постапка:

Пиперките се сечат на помали парчиња.

Се пржат во тава со загреано масло на тивок оган се додека не заруменат.

За тоа време во сад со жешка вода се ставаат доматите за да можат полесно да се излупат.

Откако ќе се излупат се дробат на помали парчиња.

Тиквата се лупи и се сече на помали парчиња.

Доматите и тиквата се варат заедно во еден сад се додека не се добие хомогена кашеста смеса.

Во смесата се додаваат пропржените пиперки, се зачинува со сол по вкус и се придолжува со пржењето уште 5-10 минути.

На крај се става ситно сечкан магдонос по вкус.

Зградата во која се родил Хитлер ќе стане полициска станица

Зградата во австрискиот град Браунау каде се родил Адолф Хитлер во иднина ќе се претвори во регионален полициски штаб за да се спречи неонацистичкиот туризам, одлучи австриското министерство за внатрешни работи.

Идната полициска употреба на зградата ќе биде не погрешлив сигнал дека оваа зграда никогаш нема да послужи како споменик на нацизмот, изјави министерот за внатрешни работи, Волфганг Пешорн.екстремистите во Браунау пристигнуваат да се сликаат пред зградата, вели локалното население.

Првите пет месеци од животот Хитлер ги поминал во стан во трокатната зграда во центарот на Браунау, мал град недалеку од германската граница.

Државата ја конфискувала зградата од приватен сопственик во 2017 година, завршувајќи го долгогодишниот спор околу обесштетувањето. Откако му платиле 812.000 евра на поранешниот сопственик, министерството одлучи да распише тендер за редизајн на зградата, изјави министерот Пешорн.

притисни ентер