Катица Јанева се врати на работа потврдуваат за Канал 5 од СЈО

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева по еднонеделниот одмор се врати на работното место, потврдуваат за Канал 5 од СЈО.

Не е познато дали и кога таа би била повикана на распит во Обвинителството за аферата “Рекет”.  Досега покана  Јанева не добила, велат од СЈО.

притисни ентер