Која е вистината околу зрачењето на 5G мрежата?

Факт е дека 5G технологијата се стреми да стане дел од нашите животи. Во земјите како Швајцарија и Кина, јавноста е загрижена од тој факт бидејќи како што велат тие базните станици на 5G технологијата ќе емитуваат висок степен на зрачење.

Сите природни објекти емитуваат електромагнетно зрачење, вклучувајќи го и сонцето и неговите зраци. Степенот на овие зрачења е битен да се следи, пред се порани здравјето на луѓето.

Во земјите низ светот постојат различни регулативи и степенот на зрачење различно се толерира. Како пример ја наведуваме Кина која има стандарди за степенот на зрачење и максималната дозволена граница е 0.47 W / m2 , што е 10 пати поригорозно отколку во САД и 20 пати отколку во некои европски држави.

Фото: Се урна Ф-16, пилотот висел на далновод

Драма на западот на Франција, се урна авион Ф-16, пилот виси на жизи од далновод.

Белгиски воен авион Ф16 се урнал во населено место на западот на Франција, соопштија официјални претставници.

Еден од пилотите паднал на високонапонски далновод.

Според АП, авионот паднал во дел на градот Плувињер, и дека еден од пилотите бил спасен.

Хиларија и Алек Болдвин го чекаат петтото дете!!

Алек Болдвин во седмата деценија од животот повторно ќе стане татко.

35- годишната Хиларија Болдвин ги изненади следбениците на Инстаграм со кратко видео на кое се слуша отчукување на срце, бебешко.!!

„Уште е рано, но првите месеци ме исцрпеа“, напиша Хиларија и откри дека по петти пат ќе стане мајка.

Атрактивната инструкторка по јога и 61 годишниот актер Алек Болдвин имаат четири деца, Кармен (6г.) Рафаела(4) Леонардо(3) и Ромео, кој има само 15 месеци.

Хиларија пролетва беше бремена по петти пат , но пред четири месеци го загуби бебето.

Фото: Карлеуша без грам шминка

Атрактивната пејачка Јелена Карлеуша која е позната по својот гламурозен  изглед, ги изненади  фановите на социјалните мрежи со фотка од дневна соба.

Популарната Џеј Кеј покажа како изгледа без грам шминка на себе, изненадувачки  облечена во дукс, затворен до вратот.

Според нејзините фанови на фотографијата се гледа заморот на Јелена од многубројните настапи.

За илјадниците следбеници на Карлеуша на социјалните мрежи оваа фотка е голема изненадување, бидејќи тие се навикнати да ја гледаат својата омилена пејачка во секси и провокативни изданија.  

притисни ентер