Неверојатни сцени од пустината – Пропаѓаат автомобили вредни милијарди (ВИДЕО)

Неколку илјади луксузни , класични и суперавтомобили собираат прашина , прекриени со пустински песок во најголемата гробница за автомобили на светот.

Ролс Ројс , Ферари , Бентли , Мустанг, Ламборџини , класични Мерцедеси , американски лимузини Бјуик и Кадилак се оставени од своите сопственици и заборавени на огромен простор во пустината во Емиратите , во областа Шарјах во близина на Дубаи.

Поранешните сопственици ги иамле овие автомобили додека работеле во Дубаи и ги користеле на лизинг , а кога си заминале , едноставно ги оставиле авбтомобилите да пропаѓаат.

Голем број од автомобилите им припаѓал и на сопственици на кои добро им одело , но пропаднале , па го оставиле целиот свој имот заедно со автомобилите поради строгите закони во земјата.

25- годишниот Јутјубер Мохсин Латиф , кој ги сними и објави фотографиите вели дека дел се распаднати , но има и луксузни автомобили ,кои никогаш не биле возени.

За кратко време местото стана Мека за авто ентузијастите од целиот свет , кои почнаа да ги купуваат овие автомобили или деловите од нив.

Сите и се восхитуваат на новата Мис Украина

Маргарита Паша која во својот втор обид успеа да стане Мис на Украина, минатата седмица ги воодушеви бројните фанови со своите јога пози кои ги изведува.

Преубавата Маргарита ќе има прилика да ја претстави Украина на натпреварот Мис на светот во Лондон на 14-ти декември.

24- годишната украинска убавица е се попопуларна на Инстаграм, каде ја следат повеќе од 10 илјади профили. Таа на својот профил покажува неверојатни јога пози кои ги изведува и така промовира здрав животен стил.

-Спортот е моја единствена зависност, напишала мисицата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Всем доброе утро !!!)☀️☀️☀️ Даже если всё будет идеально, люди всё равно найдут к чему придраться (Даже если ты ангел, всегда найдется тот, кому не нравится шелест твоих крыльев) Ты никогда не оправдаешь чужие ожидания. Другие всегда будут недовольны чем—то потому, что их причина внутри них, а не внутри тебя. Человек воспринимает мир через призму самого себя ...и порой ему сложно понять (твои намерения , поступки и т.д) Нужно Постараться найти Гармонию внутри себя ; благие намерения; добрые,благородные поступки; Внутренний покой; Работа над собой (самосовершенствование) и у Вас не останется времени,на осуждение ,сплетни ,интриги и и.д. 😉🤗😇#inspiration #yoga #yogatime #garmon#harmony #intentions #insideyourmind#stretching #yogagirl#

A post shared by Margarita Pasha (@margoritapasha) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ребята ,что я хочу сказать 😅, за всю историю конкурса ,не было такой интенсивной подготовки к финалу 💪🏻,сколько работы проделала команда @missukraine_official ❤️🥰 , чтобы найти для нас огромное количество партнеров ,спонсоров 😱; Нам подарили спортивные костюмы @df.original 😍 Всем без исключения пошили Кросовки @ambshoes ; На протяжении всей подготовки у нас каждый день тренировки 💪🏻, наш Персональный тренер @andrei_kulchitskiy 💪🏻👌🏼🔥 Всем участницам предоставляют годовые абонементы @workshop_fitness ;

A post shared by Margarita Pasha (@margoritapasha) on

Фото: Оваа дама има 70 години а изгледа како девојче

Се повеќе постари дами покажуваат на социјалните мрежи како им пркосат на годините.

Една од нив е и Норма Вилијамс, која вели дека стареењето е само состојба на ум. Таа има 70 години но тоа на нејзиното лице и тело не се гледа, затоа што Норма изгледа како девојче.

Норма не само што изгледа младолико туку така и се однесува. Еден ден одлучила да го напушти дождливиот Лондон и својот живот да го продолжи во сончевата Италија. Таа вели дека сега се чувствува многу подобро и дека понекогаш мисли дека има 20 наместо 70 години.

Но како Норма успева да им пркоси на годините?

Таа вели дека целиот свој живот јадела здраво и вежбала.

Со тренинзите почнала од сојата 20та година и од тогаш се труди секојдневно да пешачи и да има умерена исхрана.

Нејзиниот појадок е сочинет од две капучина и малку леб, банана или некое друго сезонско овошје.

За вечера Норми јаде зеленчук со протеини: морков,брокула, грав, печурки со соја сос, маслиново масло, семки, јаткасти плодови.

Нејзино омилено јадење е шпагети со маслиново масло кое го додава во сите оброци.

Помеѓу оброците таа често јаде темно чоколадо и мед и ореви.

Таа одлучи да се откаже од мажите и да се омажи со нејзиното куче

Поранешната американска манекенка Елизабет Хоад, одлучи да се откаже од мажите и да се омажи со своето шестогодишно куче Логан.

Таа тоа го направи на почетокот на август оваа година.

Тие судбоносното „да“ го кажале пред 20 луѓе а Елизабет во таа прилика посебен прстен, додека нејзиното куче на себе имало посебно скроено одело.

Кума и кум на венчавката биле Ајакс и Бер, две хаски на пријателка на Елизабет.

Поранешната манекенка досега два пати била верена но никогаш не се венчала. Таа има имала и бројни состаноци со мажи но изгледа не ја нашла својата сродна душа.

-Затоа мислам дека е најпаметно да се омажам за Логан. Тој никогаш не ме напушта, како ни јас него. Некои мислат дека сум луда а јас мислам дека ова е сосема нормално, вели Елизабет.

Иако многумина се шокирани од нејзината одлука, таа не е прва особа која се омажила за своето куче. Пред нејзе тоа го има направено Вилхелмина Калаган која за своето куче се омажи 2009. година. Баш тој случај ја инспирирал Елизабет да се омажи со својот ретривер.

притисни ентер