Направена успешна интревнција на Клиниката за пластична хирургија на тешка повреда на рамо

Успешна операција направена на Клиниката за пластична хирургија од страна на експерт за реконструкција на екстремитети Оскар Азман и тимот на клиниката со директорката на на клиниакта Софија Пејкова.

Зафатаот е направен на 25 годишен пациенто од Куманово, на кој мускул од нога му беше пренесен на неговата рака.  Директорката потенцираше дека условите се подобри во клиниката со нејзиното реконструирање.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер