Норвешката принцеза е вљубена во бисексуален шаман (ВИДЕО)

Откако на Инстаграм ги објавија фотографиите од својата романтична врска , шаманот кој го освои срцето ан принцезата Марта , стигна во Норвешка и заедно со неа продаваат билети за неговиот спиритуален настан во пет града.

Ексцентричната принцеза објави во вторникот дека шаманот Дурек , чие вистинско име е Дерек Верет е најзина сродна душа и ново момче. Не е познато кога и како се запознале , но нивните први фотографии датираат од декември минатата година.

Извори блиски до принцезата за медиумите изјавила дека тие се лудо вљубени и дека принцезата воедно е и негова клиентка.

Медиумите наведуваат и дека тие биле сродни души и се познавале во текот на повеќе поранешни животи , а сега може да му помогнат на светот со своето племе , нивните следбеници. Дурек верува дека во претходниот живот бил крал и дека со принцезата Марта бил во брак во текот на повеќе претходни животи.

Верет во вторникот пристигна во Осло со две внуки , каде ги пречека принцезата марта и ги однесе кај неа . Од овој викенд двојката заедно ќе настапува на семинари и на шамански ритуали за медитација , што како што се наведува на билетите ќе ги носи присутните ,,На патување низ тајните на животот”. Билетите се продаваат по цена од 65 до 140 долари.

Инаку , норвешката принцеза Марта Луис (47) по 14 години брак во 2016 се разведе од сопругот Ари Бен , со кого заеднички се грижат за трите деца.

По критиките на социјалните мрежи , принцезата објави дека веќе не сака да живее според општествените норми и дека нејзиниот избраник има 44 години и е роден во Сакраменто , САД.

притисни ентер