Навивачите на Лејкерси одржаа најтажен протест во историјата (ВИДЕО)

Навивачите на Лос Анџелес Лејкерси одржаа најтажен протест во историјата на клубот.

Тие изразија незадоволство од резултатите и начинот на функционирање на франшизата , која во моментов е во хаос. Надолниот пат за екс НБА шампиониот почна со заминувањето на Маџик Џордан , кој својата одлука прво им ја соопшти на навивачите , па потоа на раководството.

Лејкерси потоа неуспешно бараа нов тренер. Главните двајца кандидати , Монти Вилијамс и Тајрон Лу ги одбиле , зашто наместо петгодишни , им биле понуденио тригодишни договори. Сега никој не знае којги носи одлуките на теренот за време на играта на тимот , а се претпроставува дека тоа е сопругата на кошаркарот Курт Рембис , која е блиска пријателка со сопственичката Џини Бас.

Затоа се одржа протест , на кој дојдоа едвај десетина фанови и побараа Рембис да си замине од клубот, кој е во распаѓање.

притисни ентер