Тешка сообраќајна несреќа во близина на Карпалак- автобус излета во провалија (ФОТО)

Во близина на месноста Карпалак на автопатот Скопје – Тетово попладнево се случи тешка сообраќајна несреќа.

Според првичните информации, има и повредени..  На лице место се упатени и протипожарни екипи да помогнат во извлекување на повредените, а болниците во скопје се мобилизираат да ги примат повредените.

Несреќата според очевидци, се случила откако автобусот преминал на другата страна од колозовот, ја пробил оградата и се превртел во провалијата. Екипа на Канал 5 е на пат кон местот, очекуваме вклучување во текот на вестите.

Фотографиите се позајмени од порталот Фактор.МК.

притисни ентер