Џејми Ли Кертис лута на ,,девојката со вода” на Глобусите

,,Не побараа дозвола “ налутено напиша на Твитер славната холивудска актерка , откако девојката што дели вода , намерно се местеше на нејзините фотографии на црвениот тепих.

На доделувањето на Златните Глобуси , актерката Џејми Ли Кертис никако не можеше да ја извегне ,,девојката со вода” , која делеше освежителни пијалоци како промоција за водата Фиџи. Џејми Ли на твитер напиша дека се потргнувала цело време за да ја избегне девојката и да не прави реклама .

,,Спонзорите на анстаните мора да побараат дозвола пред да се обидат да се фотографираат со нив.” ; напиша налутената актерка.

Подоцна се дозна дека ,,девојката со вода” е познатата манекенка Келет Катберт , која на некој новинар му изјавила дека целата работа била испланирана.

Преубавата манекенка ги воодушеви своите фанови

Таа се прослави како заштитно лице на познатиот бренд  „Викторија Сикрет“

Преубавата манекенка Роми Стријд ги воодушеви своите фанови ширум светот со новите атрактивни фотографии. Оваа убавица од ден во ден станува се повеќе популарна. Дефинитивно никој не може да остане рамнодушен на нејзината убавина.

Крај за „McLaren 600LT“ после една година произведување

Како што најавија од компанијата „McLaren“ после една година е окончано производството на моделот „600LT“ и на тој начин го прават овој модел уште по ексклузивен.

Последните примероци од овој модел го напуштија погонот за производство и со тоа „McLaren“ заврши уште еден успешен дел од својата историја.

Видео: Најдолгиот зиплајн на светот

На планината Јебел Јаис во Обединетите Арапски Емирати, се наоѓа најдолгиот зиплајн на светот. Долг е скоро три километри.

На овој зиплајн можете да достигнете брзина од дури 170 Км/ч, погледнете во видеото како тоа изгледа во пракса.

притисни ентер