Скандал: Ѕвездите на Арсенал издрогирани (ВИДЕО)

,,Хeпи крек” или дрогата за смеење е името на стимулансот со азотен оксид , што предизвикува еуфорично расположение , а популарно е на елитните забави.

На оваа дрога не можеа да и одолеат ниту ѕвездите на Арсенал и тоа Александар Лаказет, Матео Гвендузи, Сеад Колашинац, Месут Озил и Пиер-Емерик Убамејанг. Тие во ексклузивен ноќен клуб во Лондон се снимени како инхалираат ,,хепи крек”.

Фотографиите биле направени во август , на неколку дена пред почетокот на првенството, објави Таблоидот Сан , кој сега ги објави снимките со напомена дека неколкумина од играчите изггубиле свест по конзумирањето на дрогата.

Се наведува дека на забавата имало 70 гости, кои на вино , вотка и дрога потрошиле околу 25 000 фунти. Дрогата сепак , не е наивна .

Може да предизвика срцев удар и смрт во случај на предозирање.

Вардар со убедлива победа против ПИК Сегед , се ближи до Келн

„Црвено-црните“ во Скопје повторно прикажаа незаборавна игра и го совладаа Пик Сегед со убедливи 31-23. 

За пласман на Ф4 неопходно ќе биде и добра партија во Унгарија, но Вардар има и квалитет и искуство за такво нешто, така што се очекува  нов фајналфор во Келн.

Карачиќ беше прв играч на овој натпревар со осум гола, исто толку постигна и Криштопанс, а шест Скубе, додека Милосављев постигна десет интервенции.

Реванш натпреварот меѓу Пик Сегед и Вардар на програмата е на 5 мај.

Фудбалски судија ги оштетил , па по него ја нарекле градската депонија

Рускиот тим Уфа , која е на 14. место и се бори за опстанок загуби уште еден натпревар против тимиот на Арсенал од Тула.

Иако целата сезона играат лошо , за поскледниот пораз навивачите го обвинија судијата , 32 – годишниот Владимир Маскаљев. Тој толку многу ги оштетил што едвај се спасил да не биде натепан по натпреварот од гневните навивачи на Уфа.

За таквото судење се налутиуја и градските власти , кои во знак нареволт , градската депонија ја нарекоа по него.

Навивачите го запалија стадионот на Славија (ВИДЕО)

Големото дерби на Прага меѓу Славија и Спарта во полуфиналето на купот заврши со убедлива победа на домаќинот со 3:0.

Во финалето Славија ќе игра против Баник , кој го исфрли тимот на Бохемианс со победа токму во Острава. По победата сепак не беа толку важни фудбалерите , колку навивачите.

Тие буквално го запалија стадионот во чешкиот главен град со ислјадници факели. Гледано од перспектива на голмнанот , изгледаше како целиот стадиона да е во пламен.

притисни ентер