Лукаревска: 50% од граѓаните веќе се регистрираа во електронскиот систем

Бројот на граѓани што се регистрирале во електронскиот систем на УЈП за пријавување на приходите, достигнал 50 проценти, соопшти директорката Сања Луакревска. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер