Капут кој е апсолутен хит оваа зима: Ни Џулија Роберт не му одолеа (фото)

Дури ни прославената актерка Џулија Робертс не му одолеа на овој капут кој е апсолутен тренд оваа зима.

Доколку и понатаму трагате за зимска јакна или капут, тогаш треба да знаете дека мекиот или кадифен “мече капут“ е во тренд оваа зима.

Токму и холивудската дива Џулија Робетс е фотографирана на улиците на Њујорк во овој капут.

Овој масивен капут не само што ќе ве потсети на детството туку ќе ви пружи неверојатна удобност и топлина.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@juliaroberts est à New York pour la promotion de son prochain film, Ben Is Back. Elle a été vue ce mardi à la sortie de l’Emission The Late Show with Stephen Colbert, diffusée sur CBS, protégée du froid avec style et chaleur dans l’iconique manteau Teddy Bear Max Mara. Un incontournable mode de cet hiver. Disponible dans notre boutique de Strasbourg! Source : @purepeople_off . #MaxMara #MaxMaraStrasbourg #MaxMaraWomen #MaxMaraPeople #People #Celebrities #JuliaRoberts #PrettyWoman #TheLateShow #TheLateShowWithStephenColbert #CBS #MaxMaraCoat #MaxMaraTeddyBear #Iconic #Timeless #Elegant #Fashion #Womenswear #Shop #Shopping #MustHave #Lotd #LookOfTheDay #NewYork #Style #Stylish #Beautiful

A post shared by MAX MARA Strasbourg (@maxmarastrasbourg) on

Преубавата манекенка ги воодушеви своите фанови

Таа се прослави како заштитно лице на познатиот бренд  „Викторија Сикрет“

Преубавата манекенка Роми Стријд ги воодушеви своите фанови ширум светот со новите атрактивни фотографии. Оваа убавица од ден во ден станува се повеќе популарна. Дефинитивно никој не може да остане рамнодушен на нејзината убавина.

Крај за „McLaren 600LT“ после една година произведување

Како што најавија од компанијата „McLaren“ после една година е окончано производството на моделот „600LT“ и на тој начин го прават овој модел уште по ексклузивен.

Последните примероци од овој модел го напуштија погонот за производство и со тоа „McLaren“ заврши уште еден успешен дел од својата историја.

Видео: Најдолгиот зиплајн на светот

На планината Јебел Јаис во Обединетите Арапски Емирати, се наоѓа најдолгиот зиплајн на светот. Долг е скоро три километри.

На овој зиплајн можете да достигнете брзина од дури 170 Км/ч, погледнете во видеото како тоа изгледа во пракса.

притисни ентер