Капут кој е апсолутен хит оваа зима: Ни Џулија Роберт не му одолеа (фото)

Дури ни прославената актерка Џулија Робертс не му одолеа на овој капут кој е апсолутен тренд оваа зима.

Доколку и понатаму трагате за зимска јакна или капут, тогаш треба да знаете дека мекиот или кадифен “мече капут“ е во тренд оваа зима.

Токму и холивудската дива Џулија Робетс е фотографирана на улиците на Њујорк во овој капут.

Овој масивен капут не само што ќе ве потсети на детството туку ќе ви пружи неверојатна удобност и топлина.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@juliaroberts est à New York pour la promotion de son prochain film, Ben Is Back. Elle a été vue ce mardi à la sortie de l’Emission The Late Show with Stephen Colbert, diffusée sur CBS, protégée du froid avec style et chaleur dans l’iconique manteau Teddy Bear Max Mara. Un incontournable mode de cet hiver. Disponible dans notre boutique de Strasbourg! Source : @purepeople_off . #MaxMara #MaxMaraStrasbourg #MaxMaraWomen #MaxMaraPeople #People #Celebrities #JuliaRoberts #PrettyWoman #TheLateShow #TheLateShowWithStephenColbert #CBS #MaxMaraCoat #MaxMaraTeddyBear #Iconic #Timeless #Elegant #Fashion #Womenswear #Shop #Shopping #MustHave #Lotd #LookOfTheDay #NewYork #Style #Stylish #Beautiful

A post shared by MAX MARA Strasbourg (@maxmarastrasbourg) on

притисни ентер