Молк на базенот – Се појави најубавата светска манекенка (ФОТО)

Американската манекенка Емили Ратајковски (27) веќе неколку години не се симнува од тронот на најубава манекенка и една од најубавите жени на светот.

Деновиве папараците ја фотографираа во минимален костим за капење од нејзината колекција ,,Инамората” , што се појави на пазарот кон крајот на минатата година.

Освен манекенството , со кое се занимава веќе 14 години , Емили имаше и неколку филмски проекти со познати актери. Со своите родители , кои се универзитетски професори , често летувала на нудистички плажи , така што не и е проблем да го покажува своето совршено тело. Таа важи и за феминистка и застапничка на женските права.

Емили е портпаролка на американската организација ,,Планирано родителство” ,  каде се едуцираат жените за нивното репродуктивно здравје.

Беше меѓу 300 демонстранти , уапсени во Вашингтон додека апелираа на сенаторите да не го именуваат Брет Каванах за врховен судија.

Од оваа пролет е во брак со актерот и продуцент Себастијан Беар-МкКлард.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

This week ✨

A post shared by Inamorataswim (@inamorataswim) on

Секогаш гламурозната Џенифер Лопез (фото)

Се во врска со популарната Џеј Ло е гламур и Холивуд.

Црвениот тепих на премиерата на филмот „ Second act New York“ дефинитивно мина во знакот на гламурозната латиноамериканка.

Лопез на филмската премиера се појави во гламурозен пинк фустан со тантела, потпишан од дизајнерот Џанбастита Вали. 

Фустанот е комбинација на коктел и балски, предната страна ги открива нозете , а позади има огромен тул.

Таа и официјално е најубавата жена на светот: Избрана „Мис универзум“ за 2018 година (видео)

Во недела навечер во Бангкок беше одржан изборот на „Мис универзум“.

За најубава жена на овој избор на „Мис универзум“ беше одбрана мис Филипини, Катриона Магнајон Греј.

Оваа 24 годишна убавица родена е во Квинсленд од татко по потекло Шкотланѓанец и мајка Филипинка.

Катрион ја следат преку половина милион луѓе на Инстаграм, а позната е како ТВ водителка и модел.

 

За прва придружничка беше избрана мис Јужна Африка, Тамарин Грин, а втората придружничка беше мис Венецуела, Стефани Гутиерез.

Еве како изгледаше првиот туристички излет во вселената (видео)

Ричард Бренсон успеа – ги испрати првите туристи во вселената.

Леталото на Вирџин, „Вирџин Галактик (Virgin Galactic), со патничкиот вселенски брод „Space Ship Two“ успешно полета од американската пустина Мохаве, досегнувајќи 80 километри над Земјата и им овозможи на двајца патници да доживеат безтежинска состојба и да ја видат Земјата од поинаква перспектива.

Како изгледал целиот лет, погледнете во снимката која ја објави „Вирџин“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

So @RichardBranson, we’re taking you to space. 🚀🌎

A post shared by Virgin Galactic (@virgingalactic) on

притисни ентер