Видео: Руски фудбалери претепале угледен политичар!!

Руските фудбалски репрезентативци Александар Кокорин и Павел Мамаев во кафена во Москва ги претепале угледниот политичар Денис Пак и неговиот колега Сергеј Гасин. 

Сега, поради оваа физичка пресметка  ги очекуваат тешки денови во татковината.

Претепаниот Денис Пак е директор во Министерството за индустрија и трговија и е многу угледен руски политичар.

Инаку, според една верзија на приказната, политичарот Пак  побарал од  фудбалерите  Кокорин и Мамаев да бидат малку потивки , што претставувало провокација за фудбалерите и нивното друштво физички да го нападнат и претепаат политичарот. Кокорин дури фрлил столица која го удрила Денис Пак.

Втората страна пак тврди дека Пак бил претепан без никаков повод и дека во прашање бил само чист расизам. Денис Пак има азиско потекло , најверојатно тоа било причина за нападот.

Сопругата на фудбалерот Александар Кокорин ден по тепачката преку медиумите им се извинила на политичарите во име на сопругот со „објаснување“ дека фудбалерите и нивното друштво  биле пијани.

Манекенки се разиграа на плажа во Мајами (ФОТО)

Канадската манекенка Даниела Кнудсон (29) е снимена во друштво на својата пријателка Јелена Цикоја на плажа во Мајами.

Девојките се забавуваа на плажата во друштво на кученцето на Јелена, Цали.

Даниела е позната манекенка со кампањи за познати модни брендови како H&M-a и Guess, а снимаше и едиторијали за магазините Sports Illustrated, Elle и Glamour.

Таа е девојка на познатиот тенисер Милош Раониќ . Јелена Цикоја е позната блогерка , родена во Штутгарт , а со партнерот Џое Вир , живее во Њујорк.

Новата Супра сепак не може да се сокрие (ВИДЕО)

Најбараниот јапонски новитет никако да се појави без маска, но папараците успеаја да го снимат.

Откако престана производството на нејзиниот претходник, Тојота Супра МКВ стана најбараниот производ на јапонскиот производител .

Автомобилот е фотографиран за време на неговито тѕранспорт во камион и тоа без никаква камуфлажа , како што Тојота правеше минатите неколку месеци при кусите промоции.

Според надворешноста , се чини дека Тојота на новата Супра ја применува линијата на моделот ФТ1 , а доказ за тоа се отворите покрај рабовите за светла. Од Тојота велат дека новата Супра ќе биде премиерно прикажана кон средината на следниот месец на саемот во Детроит.

Како се празни рафт со 300-грамски чоколади за неполна минута?

Добија ли штипјани крадец на чоколади вреден за Гинис, прашуваат дел од граѓаните на социјалните мрежи.

Откако на глобалната видео мрежа „ју тјуб“ се појави снимка, за која се тврди дека е направена во маркет во Штип, а на која се гледа, како момче буквално го празни рафтот со чоколади.

Од снимката, може да се забележи дека момчето очигледно е голем љубител на чоколадите, со оглед дека ги краде само оние од по 300 грама, кои  ги става во своето палто.

притисни ентер