Централната прослава е под мотото „Заедно одиме напред“

На платото пред зградата на владата почна централната прослава на 8 септември – Денот на независноста. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер