Пијте го овој пијалак на празен стомак, и салото од стомакот ќе се стопи(рецепт)

Сакате да се ослободите од салото на стомакот а не знаете како да го направите тоа?

Посегнете по овој пијалак кој многу лесно се прави, а ги топи вишокот маснотии.

Се работи за комбинација на чиа семиња, мед, лимон и вода, во точно определени количини.

Луѓето кои се обиделе со овој метод на губење на тежината велат дека навистина им помага, а резултатите се гледаат веќе за една недела.

Покрај тоа, се работи за состојки кои се многу добри за здравјето, така што целото тело ќе има корист од пиењето на овој пијалок.

Чиа семињата се познати како одлични антиоксиданти, и полни се и со влакна.

Состојки:

– лажица чиа семиња

– лажица мед

– сок од еден лимон

– една и пол чаша вода

Подготовка:

Ставете го семето во вода и оставете го да отстои еден час (можете да ги ставите во вода и навечер, а наутро да ги додадете и другите состојки ).

Додадете сок од лимон и мед и добро промешајте. Ако сакате пијалакот да има мазна текстура, ставете го во блендер.

Пијте го ова секое утро на празен стомак.

Квентин Тарантино ќе стане татко

Славниот режисер објави дека неговата жена Даниела е трудна.

Тарантино ја запознал својата одбраница 2009-та година за време на промоцијата на филмот „Inglorious Basterds“. Тие се венчале во 2017-та година.

Фото: Јелена крај базен во црно-бел костим за капење

Јелена позирала покрај базенот од вилата на Саша Поповиќ во опатија а многумина се воодушевија од фотографијата.

Јелена Карлеуша е моментално на гости кај директорот на „Гранд“ Саша Поповоќ во Опатија. Таа со фотографии по социјалните мрежи покажува колку ужива на хрватското приморје.

Таа е тамо со своите ќерки и сопругот а познато е дека таа и Саша се големи пријатели.

Јелена позираше крај базенот од вилата на Попович во црно- бел костим за капење.

Засташувачка глетка: 11.000 мртви птици

Мештаните во близина на Големото езеро во Монтана ги преплаши страшен призор, повеќе од 11.000 птици паднале мртви од небото.

Експертите тврдат дека скоро една третина од птиците во околина на Големото езеро, умреле или претрпеле озбилни повреди за време на невреме во кое дувало ветар со брзина од 112 километри на час.

притисни ентер