Условната казна за дедето на Тамара, заменета со една година ефективна казна затвор

Апелација ја преиначи пресудата на Кривичен - Дедото на малата Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, осуден на една година затвор. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер