Неизвесни шансите Македонија денеска да добие датум во Луксембург

Франција не попушта – и на денешниот министерски совет во Луксембург останала на ставот дека не е време за почеток на преговори со Македонија и Албанија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер