Порно актерката го тужи Трамп, сака да зборува за нивниот однос

Порно актерката Сторми Даниелс, поднела тужба против американскиот претседател Доналд Трамп во која бара да се поништи договорот, кој како што тврди го потпишала неколку дена пред претседателските избори во 2016 година, со образложение дека не исправен, а кој ја спречува да зборува за наводните сексуални средби меѓу нив.
Во обвинението поднесено во високиот суд во Лос Анѓелес наведува дека договорот, склучен на 28 октомври 2016 година е “ништовен и без последици“, бидејќи не го потпишал лично Трамп, пренесува „АП“.

Даниелс, чие вистинско име е Стефани Клифорд, изјавила дека сака во јавноста да зборува за сите детали на нејзиниот наводен однос со Трамп, неколку недели пред изборите.

Таа наведува дека започнала “интимни односи“ со Трамп во 2006 година и дека тие продолжиле и во 2007 година, и дека се состанувале во Невада и Калифорнија.

Според нејзините зборови, Трамп и платил 130.000 долари за молчење за наводната афера.

Бразилец го поминал половина свет со ,,Буба “ за да стигне на Мундијалот (ВИДЕО)

Бразилецот Науро Жуниор поминал 15 000 километри со својата ,,VW Буба “ од 1968 година , за да стиге во Русија на Светското првенство.

Науро раскажува за руската телевизија дека кога бил мал татко му не сакал да го однесе на Мундијалот во Аргентина , велејќи му дека е далеку .

Затоа тој веднаш по завршувањето на Светското првенство во Бразил во 2014 почнал со подготовките на неговата ,,Буба”  .

Пропатувал цели 15 000 километри , а уште долг пат го чека низ Русија , каде не испушта ниеден натпревар на својата репрезентација.  Вели дека автомобилот , иако стар 50 години , одлично го служи.

Бентли подготвува SUV купе возило

Спортскиот оф роуд изглед на возилата (SUV) полека но сигурно ги освои љубителите и на луксузните автомобили.

Откако Audi го претстави неодамна својот нов модел Q8, и Volkswagen најави уште еден SUV од класата. Станува збор за Bentley Bentayga Sport, за кој се најавува дека ќе биде повеќе спортски модел во однос на стандардната верзија.

Главна одлика на новиот модел ќе биде линијата на покривот , што ќе се повлекува како во останатите купе возила. Тоа ќе влијае на висината на покривот над задното седиште , како и на капацитетот на багажникот.

Bentley неодамна најави уште посилна верзија со ознака Speed , најверојатно со засилен W12 агрегат.

Сок кој ги топи килограмите! (рецепт)

Станува збор за сок од три состојки кој го намалува чувството на глад, го чисти организмот од токсини, го забрзува метаболизмот, дава енергија и помага на телото да се ослободи од вишокот на масти.

Состојки:

– чаша свеж сок од грејпфрут

– 2 лажички јаболков оцет

– 1 лажичка мед

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер , се додека не добиете хомогена смеса. Овој сок треба да го пиете пред сите три големи оброци(појадок, ручек, вечера). Постапката треба да ја повторувате секој ден, седум дена по ред, па потоа треба да направите пауза од една недела, па да ја повторите постапката. Доколку не можете да го поднесете вкусот на грејпфрут секој втор ден заменете го со сок од свежи портокали.

притисни ентер